سه‌شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۶:۳۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: مخاطبان نوروزی تلویزیون امسال با ماجراهای شیرین «پایتخت» به ایران گردی می‌روند، در دنیای تخیل با افسانه‌های «آب‌پریا» همراه می‌شوند و با «همه خانواده من» پای سفره «هفت سین» می‌نشینند.

شبکه‌های سیما امسال با دستی پر از فیلم و سریال از مخاطبانش در نوروز پذیرایی می‌کنند تا در کنار دید و بازدیدهای عید در ساعاتی متوالی بتوانند همه سریال‌ها را بدون همپوشانی تماشا کنند.

سریال«پایتخت» با شخصیت‌های آشنای نقی و خانواده‌اش داستان سفر خانواده او را از یکی از شهرهای شمالی برای انتقال گنبد و گلدسته به جزیره قشم در جنوب روایت می‌کند. این سریال در 15 قسمت 60 دقیقه‌ای هر شب ساعت 22:15 دقیقه از «شبکه یک» پخش و روز بعد ساعت15:15 دقیقه تکرار می‌شود.

مجموعه تلویزیونی «آب پریا» از «شبکه دو» هر شب افسانه گرفتار شدن آب پری در چنگال دیو خشکسالی و تلاش پری‌های دیگر برای رهایی او را به تصویر می‌کشد. این سریال17 قسمتی هرشب ساعت 21:30 دقیقه روی آنتن می‌رود و ساعت 14روز بعد تکرار می‌شود.

«همه خانواده من» نام سریال نوروزی «شبکه سه» است که درباره ماجراهای طنز دو خانواده کاشانی است که نامه پدر بزرگ تحولاتی در زندگیشان پدید می‌آورد. این سریال در 14 قسمت 45 دقیقه‌ای هر شب ساعت 23:15 دقیقه پخش و روز بعد ساعت 14:30دقیقه تکرار می‌شود.

«شبکه تهران» سیما نیز سریال «هفت سین» را برای نوروز تدارک دیده است که در 14 قسمت داستان دردسرهای خانواده آقای نوبخت را روایت می‌کند. آنان در آستانه ورود به خانه جدید در آخرین چهارشنبه سال متوجه می‌شوند که مستاجر قبلی امکان تخلیه خانه را ندارد. این سریال نیز هرشب ســــاعت 20:40 دقیقه پخش و روز بعد سـاعت 16:30 دقیقه تکرار می‌شود.

«شبکه چهار سیما» هم امسال سریال خارجی هیچکاک را برای علاقمندان در نظر گرفته که هر شب ساعت 23:45دقیقه پخش می‌شود این سریال13قسمت است و زندگی نامه هیچکاک را به تصویر می‌کشد.

همچنین «شبکه قرآن سیما» امسال برای مخاطبانش سریال «نردبام آسمان» را در نظر گرفته که هرروز عصر ساعت 17:30دقیقه روی آنتن می‌رود.

علاوه بر این «شبکه دو سیما» دو مجموعه دیگر را با نام‌های «مثل‌من مثل تو» و «کلاه قرمزی» در برنامه‌های نوروزیش گنجانده است.

مجموعه «مثل من مثل تو» در30قسمت30دقیقه‌ای موضوعات اجتماعی را در قالب نمایش مطرح می‌کند.
این برنامه هر شب ساعت19پخش می‌شود.

«کلاه قرمزی» نیز که چند سالی است مهمان نوروزی خانواده هاست؛ ماجراهای این عروسک بازیگوش به همراه دیگر عروسک‌ها یعنی پسرخاله، بعبعی، جیگر و فامیل دور را امسال برای مخاطبان روایت می کند.

«شبکه آموزش» نیزمجموعه‌های خاطره‌انگیز «محله بهداشت» و «مجید دلبندم» را در برنامه‌های نوروزیش گنجانده است.

«شبکه شما» هم برای ایام نوروز سریال طنز «خانواده نوروزی» و مجموعه طنز «شکر پنیر» تدارک دیده است. «خانواده نوروزی» د 13 قسمت 40 دقیقه‌ای تهیه شده است و هر شب ساعت 21:15 دقیقه به روی آنتن خواهد رفت. طنز «شکر پنیر» هم به زبان آذری تولید شده است که از اول فروردین با زیرنویس فارسی از شبکه «شما» به روی آنتن می‌رود.

کد خبر 205591
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سینما

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز