مجموع نظرات: ۰
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۷:۲۸
۰ نفر

همشهری آنلاین: محققان به کاربران رایانه توصیه کردند، برای رفع خستگی چشم خود باید هر 20 دقیقه، 20 ثانیه پلک بزنند.

کاربران رایانه باید هر 20 دقیقه 20 ثانیه پلک بزنند

محققان متوجه شده‌اند که با انجام یک ورزش ساده می‌توان خستگی چشم کاربران رایانه را متوقف کرد.

این ورزش ساده شامل 20 ثانیه پلک زدن در هر 20 دقیقه و نیز نگاه کردن به یک شی دور از صفحه رایانه برای 20 ثانیه و تمرکز بر روی شی است که در فاصله 20 فوتی (شش متری) قرار دارد.

راهبرد "20 - 20 - 20 - 20" به عنوان راه‌حلی ساده برای سندرم بینایی رایانه که میلیون‌ها کاربر رایانه به آن دچار هستند، ارائه شده است.

کاربران رایانه معمولا هر از گاهی دچار علایمی مانند خشکی و خستگی چشم، سردرد و خشکی گردن و مفاصل می‌شوند، اما این علایم برای افراد زیادی می‌تواند یک مشکل روزانه باشد که آنها را روانه مطب پزشکان کند.

افرادی که در معرض بیشترین خطر قرار دارند افرادی هستند که سه و یا ساعات بیشتری از روز را مقابل رایانه می‌گذرانند که می‌تواند به درد چشم و استفاده از عینک طبی منجر شود.

دکتر "ادوارد مندلسون" از مرکز پزشکی سوت وسترن دانشگاه تگزاس با تاکید بر این که کاربران رایانه باید هر 20 دقیقه به مدت 20 ثانیه پلک بزنند، می‌افزاید: یک دوره منظم پلک زدن می‌تواند به این موضوع کمک کند.

به گفته وی، پلک زدن یک روش طبیعی برای مرطوب ساختن چشم است و به نرم ساختن و تازگی چشم کمک می‌کند.

افرادی که دوره‌های طولانی را در مقابل صفحه رایانه می‌گذرانند در معرض خطر قرار دارند و این موضوع به ویژه برای کارمندان به علت شرایط استریل و غیر طبیعی محیط اداره‌های مدرن بدتر است.

امروزه اداره‌ها معمولا سرد و خشک هستند که محیط مناسب و راحتی را ارائه می‌دهند، اما این شرایط برای چشم مساعد نیست.

منبع: ایرنا

 

کد خبر 205484

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار