همشهری آنلاین: از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، گیلان و چهارمحال و بختیاری به عنوان استان‌های پربارش کشور گزارش شده‌اند.

ایسنا نوشت: استان کهگیلویه و بویراحمد با 515 میلیمتر بارش از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، عنوان پربارش‌ترین استان کشور را به خود اختصاص داده است.

میزان بارش استان کهگیلویه و بویر احمد در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته، 10 درصد افزایش و در قیاس با دوره درازمدت بدون تغییر باقی مانده است.

بر اساس این گزارش، از ابتدای سال آبی جاری تاکنون در استان گیلان 501 میلیمتر بارش رخ داده است.

میزان بارش استان گیلان در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته، 31 درصد کاهش و در قیاس با دوره درازمدت 11 درصد کاهش نشان می‌دهد.

همچنین از ابتدای مهرماه سال جاری تاکنون، در استان چهارمحال و بختیاری 452 میلیمتر بارندگی صورت گرفته است که این میزان بارش در مقایسه با سال آبی گذشته 12 درصد افزایش یافته است و در قیاس با دوره درازمدت 42 ساله یک درصد کاهش نشان می‌دهد.

همچنین سیستان و بلوچستان کم بارش‌ترین استان کشور از ابتدای سال آبی جاری تاکنون گزارش شده است.

حجم بارش‌های استان سیستان و بلوچستان از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، 64 میلیمتر ثبت شده است.

میزان بارش استان سیستان و بلوچستان در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته، 78 درصد افزایش و در قیاس با دوره درازمدت 42 ساله 18 درصد کاهش نشان می‌دهد.

پس از این استان، یزد با 74 میلیمتر و کرمان با 81 میلیمتر بارندگی از ابتدای سال آبی جاری تاکنون، دیگر استان‌های کم بارش کشور گزارش شده‌اند.

میزان بارش استان یزد در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته 37 درصد و در قیاس با دوره درازمدت 42 ساله 16 درصد افزایش نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش، میزان بارش استان کرمان نیز در مقایسه با مدت مشابه سال آبی گذشته 17 درصد افزایش و در قیاس با دوره درازمدت 42 ساله هشت درصد کاهش نشان می‌دهد.

کد خبر 205376
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز