همشهری آنلاین: رییس جمهور فقدان هوگو چاوز را به ملت ونزوئلا و همه ملت‌های آمریکای لاتین تسلیت گفته و با اعلام همبستگی با این ملت‌ها اظهار داشت: البته چاوز هرگز نخواهد مرد و روح و اندیشه او در دل و جان ملت‌ها زنده است.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری نوشت: محمود احمدی‌نژاد پس از ورود به فرودگاه کاراکاس به منظور شرکت در مراسم خاکسپاری هوگوچاوز اظهار داشت: چاوز تجلی روح آزادیخواهی و عدالت طلبی ملت‌های آمریکای لاتین بود. او مرد بزرگی بود که از دل ملت‌های منطقه متولد شده و یک بار دیگر شخصیت واقعی ملت‌های آمریکای لاتین را به عرصه ظهور و بروز رسانید.

رییس جمهور خاطرنشان کرد: از دست دادن این مرد بزرگ که دوست صمیمی همه ملت‌ها بود، برای من غم سنگینی است و مانند از دست دادن برادری مهربان، شجاع و حکیم می‌باشد.

احمدی‌نژاد اضافه کرد: هوگوچاوز برای من یک شخصیت بسیار عزیز و برادری بسیار ارزشمند بود.

رییس جمهور تصریح کرد: چاوز پرچمدار عزت ملت‌ها بود که هرگز با گذر زمان به زمین نخواهد افتاد.

احمدی‌نژاد تاکید کرد: روح، اندیشه و آرمان هوگو چاوز حلقه وصل همه ملت‌های آزادیخواه جهان است. او مردی بزرگ با آرزوهای بزرگ و انسانی بود.

رییس جمهور با اعلام همدردی و همبستگی با ملت ونزوئلا و تمامی ملت‌های آمریکای لاتین اظهار داشت: با هم عهد می‌بندیم تلاش کنیم که همه آرزوهای آن مرد بزرگ محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: مطمئن هستم مردم ونزوئلا با ایمانی عمیق و اراده‌ای راسخ راه آن مرد بزرگ تاریخ‌ساز را ادامه خواهند داد و بی تردید ملت‌ها و رهبران انقلابی آمریکای لاتین نیز راه و روش چاوز را تا آخر ادامه خواهند داد.

وی تصریح کرد: من هم مانند چاوز ایمان دارم که پیروزی از آن ملت‌ها خواهد بود.

احمدی‌نژاد گفت: خدای متعال، حضرت مسیح و انسان کامل یار ملت‌ها خواهند بود و اینها حقایقی است که چاوز عمیقا به آن ایمان داشت.

رییس جمهور با بیان اینکه ملت‌ها به سمت همگرایی و یکپارچگی پیش می‌روند، اظهار داشت: در آینده همگرایی ملت‌ها ده‌ها برابر امروز خواهد بود و همه ملت‌ها در غم و شادی در کنار یکدیگر قرار خواهند داشت.

احمدی‌نژاد سخنان خود را با شعار زنده باد عدالت، آزادی و اتحاد همه ملت‌ها به پایان برد.

کد خبر 204436
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز