گروه اقتصادی: همزمان با نزدیک‌شدن به روزهای پایانی نیمه اول اسفندماه، پرداخت عیدی کارگران نیز آغاز شده است.

به گزارش همشهری، براساس قانون کار این رقم باید حداقل دو برابر و حداکثر سه برابر حداقل دستمزد باشد. بر این اساس و با درنظر گرفتن رقم 389هزار و 754تومانی حداقل دستمزد، کارگران امسال حداقل 780و حداکثر یک میلیون و 170هزار تومان عیدی می‌گیرند.

در همین ارتباط یک عضو شورای‌عالی کار گفت: ارقام فوق براساس قانون استخراج شده و درصورت خودداری کارفرما از پرداخت این میزان عیدی و پاداش پایان سال، کارگران می‌توانند به هیأت‌های تشخیص و حل اختلاف واقع در تمام شهرستان‌های سراسر کشور مراجعه کنند. محمد احمدی همچنین با اشاره به بررسی‌های انجام‌شده درخصوص حداقل دستمزد سال آینده، به همشهری گفت: براساس تحقیقاتی که از تمام نقاط کشور به عمل آمده، میانگین هزینه تأمین حداقل معیشت برای یک خانوار چهارنفره معادل یک میلیون و 315هزار تومان برآورد شده است.

آغاز به‌کار چهار نمایشگاه فروش بهاره از امروز

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران از برپایی شش نمایشگاه عرضه مستقیم کالا خبر داده وگفت: چهار نمایشگاه فروش بهاره در بوستان ارم، حکیمیه تهرانپارس، فرهنگسرای خاوران و بوستان ولایت امروز آغاز به‌کار می‌کند، همچنین نمایشگاه عرضه مستقیم کالا در مصلی تهران تمدید شده و یک نمایشگاه نیز از 15اسفند‌ماه در ورزشگاه تختی بر پا خواهد شد. یدالله صادقی افزود: نمایشگاه‌هایی که از امروز کار خود را آغاز می‌کنند نسبت به نمایشگاه قبلی به‌صورت جامع‌تری نیازهای مردم اعم از کیف، کفش، پوشاک و سایر ملزومات غذایی و پروتئینی را برطرف خواهند کرد و در این نمایشگاه‌ها کالاها با تخفیفی بیش از 20درصد عرضه می‌شوند. در سایر شهرستان‌های استان تهران نیز در شهرستان‌های کوچک یک نمایشگاه و در شهرستان‌های بزرگ‌تردو نمایشگاه نسبت به عرضه مستقیم کالا به مردم اقدام خواهند کرد.

پادرمیانی مجلس برای حل مشکل سه استان مرکزی

مجلس برای حل اختلاف آبی سه استان اصفهان، یزد و چهار محال و بختیاری، تشکیل جلسه می‌دهد. به گزارش همشهری و در پی بالاگرفتن اختلاف بینسه استان مذکور بر سر نحوه تخصیص آب رودخانه زاینده‌رود و کشیده‌شدن این مسئله به مجلس و نمایندگان این استان‌ها، دیروز نایب‌رئیس مجلس در صحن علنی اعلام کرد که مجلس امروز برای بررسی وضعیت آب استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری با حضور وزیران اطلاعات، نیرو و کشور جلسه‌ای برگزار می‌کند.محمدحسن ابوترابی‌فرد با اشاره به تذکرات پی‌درپی نمایندگان سه استان یاد شده ابراز امیدواری کرد که در این جلسه موضوع حل شود.

 

کد خبر 203251

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار