سه‌شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۷
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر لزوم ادغام شرکت‌های کوچک در کشور گفت: متاسفانه دو خودروساز بزرگ کشور نتوانسته‌اند به درستی جریان منابع ریالی و ارزی خود را مدیریت کنند که باعث شد مردم مجبور شوند خودرو را بسیار گران بخرند.

ایسنا نوشت: مهدی غضنفری با اشاره به این‌که پیش بینی می‌شود امسال صادرات کالا و خدمات فنی و مهندسی کشور به 50 میلیارد دلار برسد افزود: در نیمه نخست امسال حدود 68 درصد از ارز حاصل از صادرات غیر نفتی کشور به واردات کالا اختصاص یافت.

وی در همایش انتخاب 400 شرکت برتر کشور گفت: پیش بینی می‌شود سال آینده مثل امسال با کمبود ارز مواجه باشیم که در این راستا باید شرکت‌های بزرگ کشور ارزآوری وصادرات خود را افزایش دهند.

او با بیان این‌که صادرات 400 شرکت برتر کشور در سال گذشته 63 درصد افزایش یافت افزود: 56 درصد از کل صادرات این شرکت‌ها مربوط به تنها 10 شرکت بود. همچنین بیشترین ارزش افزوده متعلق به گروه بانک‌ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری وواسطه‌گری و ارتباطات و مخابرات بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با یادآوری این که در گذشته نحوه هزینه کرد ارز حاصل از صادرات دچار ابهامات زیادی بود گفت: در نیمه نخست امسال 11 میلیارد دلار از ارز صادرات غیر نفتی به چرخه اقتصاد بازگشت. به این ترتیب از مجموع 27 میلیارد دلار واردات در نیمه نخست امسال 11 میلیارد دلار آن از طریق صادراتی تامین شد.

کد خبر 202173
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار