مجموع نظرات: ۰
یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۴:۴۴
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: مدیر مهندسی قوای محرکه گروه خودروسازی سایپا از تولید پراید دنده اتوماتیک خبر داد.

تندر 90

ایسنا نوشت: مصطفی پیکانی گفت: محصولات تولید شده بر روی پلت‌فرم سایپا X100 به سامانه تعویض دنده اتوماتیک مجهز خواهند شد.

وی با بیان اینکه در این سامانه اگرچه گیربکس دستی است اما کلاچ وجود نداشته و تعویض دنده به صورت اتوماتیک صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: قیمت سامانه تعویض دنده اتوماتیک در حد قابل ملاحظه‌ای کمتر از گیربکس‌های اتوماتیک بوده و برخلاف آن‌ها در داخل کشور تولید شده و نیاز به ارزبری ندارد.

مدیر مهندسی قوای محرکه گروه خودروسازی سایپا ادامه داد: در این سامانه گیربکس مانند سایر خودروها دارای پنج دنده است اما با فشار وارد شده به پدال گاز و براساس میزان گشتاور موتور، تعویض دنده به صورت اتوماتیک صورت می‌گیرد.

پیکانی تصریح کرد: در حال حاضر نمونه‌های آزمایشی این خودرو تولید شده و در مرحله توسعه محصول بیش از 140 هزار کیلومتر پیمایش داشته است.

فارس نیز خبری جدید درباره تندر 90 منتشر کرد. معاون تولید تندر 90 ایران‌خودرو از آغاز تولید تندر 90 دنده اتوماتیک از هفته پیش در ایران‌خودرو خبر داد و گفت: تحویل این خودرو به مشتریان قطعاً قبل از عید آغاز خواهد شد.

محمدرضا معتمد اظهار داشت: در حال حاضر خط تولید تندر 90 دستی و دنده اتوماتیک با ظرفیت 250 دستگاه در روز در حال تولید است و طبق برنامه‌ریزی انجام شده سال آینده 65 هزار دستگاه تندر 90 با دنده دستی و 15 هزار دستگاه تندر 90 دنده اتوماتیک تولید خواهد شد.

معتمد با بیان اینکه تولید تندر 90 دنده اتوماتیک حدود یک هفته است که شروع شده است، گفت: قیمت این خودرو هنوز مشخص نشده و تعیین قیمت منوط به دریافت مجوز از دولت است.

وی همچنین با اشاره به امضای قرارداد تولید تغییر شکل یافته تندر 90 با شرکت رنو در شهریور امسال تصریح کرد: مقدمات اجرای این پروژه در حال انجام است، اما با توجه به اینکه تغییرات زیادی بر روی تندر 90 اعمال خواهیم کرد، این کار نیاز به زمان دارد.

معاون تولید تندر 90 ایران‌خودرو سرمایه‌گذاری اولیه انجام شده برای تولید تندر 90 دنده اتوماتیک را 67 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: شرکت رنو پارس برای داخلی‌سازی گیر‌بکس دستی تندر 90 با یک شرکت ایرانی در حال مذاکره است که با اقتصادی شدن تیراژ تولید تندر 90 دنده اتوماتیک موضوع داخلی‌سازی گیر‌بکس دنده اتوماتیک تندر 90 نیز پیگیری خواهد شد.

به گفته وی تولید تندر 90 تا 50 درصد ساخت داخل آغاز شد و در حال حاضر به 61 درصد رسیده است.

معاون تولید تندر ۹۰ ایران خودرو با بیان اینکه تولید تندر 90 امسال با رشد 14 درصدی نسبت به سال گذشته به 29 هزار دستگاه رسیده است، گفت: تولید تندر 90 با گیر‌بکس دستی و استاندارد یورو 4 از اردیبهشت امسال آغاز شده و در حال حاضر تندر 90 دنده اتوماتیک نیز با همین استاندارد تولید می‌شود.

کد خبر 199254
منبع: همشهری آنلاین

دیدگاه خوانندگان

وبگردی