سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به درگذشت یک شهروند ایرانی بعد از بازداشت توسط پلیس امریکا سفر ایرانیان به امریکا را پر مخاطره خواند وبا یادآوری هشدارهای قبلی وزارت خارجه در این زمینه، توصیه کرد که ایرانیان از سفرهای غیر ضروری به این کشور اجتناب و در صورت انجام سفر، حداکثر احتیاط لازم را بعمل آورند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر،رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به درگذشت یک شهروند ایرانی بعد از بازداشت توسط پلیس امریکا گفت: تهدید و بازداشت شهروندان ایرانی؛ شرایطی را ایجاد کرده که سفر ایرانیان به امریکا را پر مخاطره می نماید که با یادآوری هشدارهای قبلی وزارت امور خارجه در این زمینه، توصیه می شود هموطنان از سفرهای غیر ضروری به این کشور اجتناب و در صورت انجام سفر، حداکثر احتیاط لازم را بعمل آورند.

رامین مهمانپرست اظهار داشت: بازجویی غیرمتعارف پنج ساعته و برخورد غیر انسانی با فرد سالخورده ای مانند آقای داریوش سررشته دار نمی تواند وضعیت قابل قبولی باشد.

وی افزود: از مقامات و سازمان های ذیربط آمریکایی انتظار می رود، ضمن بررسی علل دقیق این امر و اعلام نتایج آن، با هر گونه قصور یا تقصیری برخورد جدی نمایند و طبعاً وزارت امور خارجه علاوه بر اقدامات متداول کنسولی، پیگیر دریافت هر گونه اطلاعات و مستندات شرایط منتهی به فوت این شهروند ایرانی است.

مهمانپرست خاطر نشان کرد: روند هدفمند ایران هراسی در آمریکا و تجارب متعدد در زمینه تلاش مستمر نهادهای امنیتی و قضایی آمریکا برای فریب، ارعاب، تهدید و بازداشت شهروندان ایرانی؛ شرایطی را ایجاد نموده که سفر ایرانیان به این کشور را پر مخاطره می نماید که با یادآوری هشدارهای قبلی وزارت امور خارجه در این زمینه، توصیه می گردد هموطنان از سفرهای غیر ضروری به این کشور اجتناب و در صورت انجام سفر، حداکثر احتیاط لازم را بعمل آورند.  

 

کد خبر 195463

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز