همشهری آنلاین: مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تشریح فرمول جدید قیمت‌گذاری بنزین در مبادی مرزی از احتمال اصلاح و افزایش قیمت بنزین در سال 92 خبر داد و اعلام کرد: افزایش قیمت بنزین در گروی موافقت مجلس است.

مهر نوشت: جلیل سالاری درباره پیشنهاد افزایش قیمت بنزین در مبادی مرزی به‌منظور مقابله با قاچاق سوخت، گفت: در حال حاضر قیمت بنزین بر مبنای بهای دلار در مرکز مبادلات ارزی تعیین می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام اینکه در جایگاه‌های مرزی قیمت بنزین مطابق با فوب خلیج فارس و قیمت دلار در مرکز مبادلات تعیین می‌شود، تصریح کرد: همچنین با توافق وزارت نفت، راه و شهرسازی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مازاد سهمیه بنزین خودروها برای عبور از مرزها با قیمت‌های بین‌المللی محاسبه خواهد شد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در تمامی استان‌های مرزی قیمت پایه فروش بنزین بر‌اساس بهای دلار در مرکز مبادلات تعیین می‌شود، اظهار داشت: با این حال ، در برخی از استان‌ها توسط ستادهای استانی با توجه به قیمت فروش بنزین در کشور همسایه ملاحظاتی در قیمت بنزین اعمال می‌شود.

این عضو هیات مدیره شرکت ملی پالایش و پخش نفتی با اشاره به توسعه جایگاه‌های سوخت در مبادی مرزی، بیان کرد: هم اکنون در تمامی استان‌های مرزی که دارای مبادی گمرکی فعال بوده، جایگاه سوخت راه اندازی شده است.

وی با اشاره به فعالیت همزمان بین 20 تا 25 جایگاه مرزی فروش سوخت در تمامی استان‌های مجاور با کشورهای همسایه اظهارداشت: با این وجود، همزمان با گشایش هر دروازه مرزی امکان راه اندازی جایگاه‌های جدید سوخت مرزی برای عرضه بنزین و گازوئیل وجود دارد.

سالاری با اشاره به افزایش مصرف بنزین از ابتدای سالجاری تاکنون اعلام کرد: در حال حاضر با وجود افزایش مصرف هیچگونه کمبودی برای تامین بنزین و گازوئلی خودروها و سایر مشترکان وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به ضرورت اصلاح قیمت بنزین در سال 1392 گفت: قطعا افزایش قیمت بنزین منجر به مدیریت بهینه تری در مصرف سوخت و بنزین می‌شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: اصلاح قیمت بنزین برای سال 1392 در گروی موافقت دولت و مجلس است.

معاون ستاد مرکزی قاچاق کالا و ارز اخیرا درباره نحوه قیمت گذاری بنزین و گازوئیل برای فروش در مناطق مرزی به مهر گفته بود: قیمت‌ها در این بخش به صورت تعادلی تعیین می‌شود. به عنوان نمونه، وزارت نفت قیمت فروش گازوئیل در ترکیه که 6000 تومان در هر لیتر است را در مرز به عنوان نمونه 5500 تومان به مرزنشین بفروشد و آنها نیز با کسب مقداری سود، گازوئیل را در آن سوی مرزها به متقاضیان بفروشند.

کد خبر 195232

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار