یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۱ - ۰۹:۲۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: تازه‌ترین نسخه مرورگر گوگل به نام کروم 23 ویژگی‌های جدیدی دارد که از جمله آنها می‌توان به ساده‌تر شدن کار با مجوزهای پایگاه‌های اینترنتی و افزایش طول مدت استفاده از باتری‌ها اشاره کرد.

chrome 23

خبرگزاری آلمان از برلین گزارش داد، مرورگر کروم 23 کار کاربران را برای مشاهده و کنترل مجوزهای پایگاه‌های اینترنتی همچون جاوااسکریپت و منوهای پاپ آپ ساده‌تر کرده است.

تنها کاری که کاربران باید انجام دهند، کلیک روی صفحه یا آیکن قفل چسبیده به نشانی پایگاه اینترنتی در محل درج نشانی است تا بتوانند فهرستی از مجوزهای آن پایگاه اینترنتی را مشاهده کنند.

مرورگر گوگل یک عملگر دیگر با نام پیگیری - نکن دارد. این عملگر از پایگاه‌های اینترنتی می‌خواهد بازدیدکننده را تعقیب نکرده و اطلاعات او را گردآوری نکنند.

با این حال، کارآمدی این تقاضا بستگی به پایبندی هر یک از پایگاه‌های اینترنتی خواهد داشت.

کروم 23 سریع‌تر و اقتصادی‌تر از نسخه‌های پیشین است چرا که ویدئوها با استفاده از چیپ گرافیک رایانه (GPU) و نه پردازشگر اصلی رایانه (CPU) پخش می‌شوند.

به خاطر آنکه که GPU با بهره‌وری بالاتر کار و برق کمتری نسبت به CPU مصرف می‌کند، مرورگر به میزان قابل توجهی طول مدت استفاده از باتری نوت‌بوک‌هایی را که با ویندوز کار می‌کنند، افزایش می‌دهد.

آزمون‌های گوگل نشان داده که با پخش شدن ویدئو از طریق GPU باتری‌ها 25 درصد بیشتر دوام می‌آورند.

کاربران کروم می‌توانند هم اکنون نسخه جدید آن را با کلیک روی Update در منوی About Chrome بارگذاری کنند.

کد خبر 192263
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز