همشهری آنلاین: مدیر روابط عمومی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در رابطه با تصمیم اخیر دانشگاه مبنی بر ثبت اثر انگشت دانشجویان مقطع دکتری این دانشگاه برای ورود و خروج، توضیحاتی ارایه کرد.

 

دکتر خوشنود در گفت‌و‌گو با ایسنا در این رابطه اظهار کرد: اصل موضوع کنترل ورود و خروج دانشجویان دوره دکتری بیشتر مورد توجه دانشجویانی است که متقاضی دریافت پ‍ژوهانه دوره دکتری باشند. چرا که مطابق قوانین وزارت علوم چنین دانشجویانی باید تا سقف ساعت مشخصی در دانشگاه حضور داشته باشند تا بتوان معیار مناسبی برای ارزیابی پرداخت پژوهانه به این دسته از دانشجویان لحاظ کرد.

وی با بیان اینکه امکانات پژوهشی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی به گونه‌ای است که آمار انتشار مقالات ISI در این دانشگاه با نسبت مقاله به استاد در حدود ۲.۵ است که این مساله گویای نرم مطلوب یکی از شاخص‌های پژوهشی است، گفت: از طرف دیگر، آمار پروژه‌های ملی و منحصر به فرد در این دانشگاه نشان دهنده وضعیت مطلوب پژوهشی در این دانشگاه است. اگر چه محدودیت‌هایی به طور عمومی متوجه همه اقشار پژوهشی در دانشگاه‌های دولتی است که دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی نیز از این موضوع مستثنی نیست.

خوشنود در خاتمه با بیان اینکه مدتهاست که نحوه کنترل ورود و خروج کارکنان و سایر سیستم‌های مشابه به گونه‌ای جدید در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی شکل گرفته است، اظهار کرد:‌این سیستم جدید جایگزین سیستم‌های قدیمی کارت زنی شده است. لذا کنترل ورود و خروج دانشجویان دوره دکتری نیز مشمول این نوع سیستم های جدید بوده است.

کد خبر 191157

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار