همشهری آنلاین: به گفته مدیرکل گسترش وزارت علوم، شیوه نامه اجرایی ایجاد شعب بین الملل دانشگاهی ایران در سایر کشورها در ترم جاری به دانشگاهها ابلاغ خواهد شد.

ابوالفضل حسنی در گفتگو با خبرنگار مهر، اضافه کرد: شیوه نامه اجرایی آیین نامه ایجاد شعب و دوره‌های مشترک که پیش از این به تصویب وزیر علوم رسیده بود به زودی در ترم جاری به دانشگاهها ابلاغ خواهد شد.

وی در این باره توضیح داد و گفت: در این شیوه نامه برگزاری دوره های مشترک با برخی پیشنهادات ارائه شده کمیته های تخصصی دفتر گسترش قرار است تغییر کند و به تصویب برسد؛ بر این اساس، پس از ابلاغ این شیوه نامه دانشگاهها باید شعب بین الملل را در سایر کشورها بر اساس قوانین جدید ایجاد کنند.

این مقام مسئول در وزارت علوم، همچنین درباره استفاده از عنوان بین الملل برای این واحدها و سایر واحدهای دانشگاهی در داخل کشور، اظهار داشت: در سالهای گذشته دانشگاههای بودند که برای فعالیت واحد بین الملل‌شان از دفتر گسترش مجوز دریافت کرده بودند که هنوز هم در حال فعالیت هستند اما برخی دانشگاهها به هیچ عنوان مجوزی از سوی شورای گسترش دریافت نکرده و صرفاً پردیس‌های دانشگاهی ایجاد کردند.

به گفته حسنی، این دسته از دانشگاهها بدون مجوز وزارت علوم و شخصاً اقدام به استفاده از عنوان " بین الملل" در مدارک دانشگاهی دانشجویان خود کرده بودند که به این دانشگاهها اعلام شد در صورت ادامه استفاده از این عنوان، مدارک صادر شده آنان بی اعتبار خواهد شد.

مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم با بیان اینکه در حال حاضر بعید می دانم دانشگاهی باشد که بدون مجوز از عنوان مذکور استفاده کرده باشد، خاطر نشان کرد: استفاده از لفظ بین الملل برای واحدهای دانشگاهی بین الملل که پیش از این مجوز فعالیت گرفته و پذیرش دانشجوی خارجی را در دستور کار خود قرار داده بودند، هیچ مانعی ندارد.

کد خبر 189481

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آموزش

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز