همشهری آنلاین: رییس مرکز توسعه پیشگیری از معلولیت‌های سازمان بهزیستی کشور از آغاز طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان در 51 هزار پایگاه موقت خبرداد.

Amblyopia

دکتر کاظم نظم ده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 51 هزار پایگاه موقت سنجش بینایی از روز گذشته (دوشنبه) اجرای طرح پیشگیری از تنبلی چشم کودکان 3 تا 6 سال را آغاز کردند.

این پایگاه‌های موقت سنجش بینایی فقط به مدت یک‌ماه در سراسر کشور پذیرای کودکان 3 تا 6 سال به منظور پیشگیری از تنبلی چشم خواهند بود.

به گفته نظم ده، این پایگاه‌های موقت در سطح شهرستان‌ها و در مهدهای کودک و خانه‌های کودک دایر شده است.

وی با اشاره به دایر بودن 365 پایگاه دائم در اجرای طرح پیشگیری از طرح تنبلی چشم در کشور، گفت: پایگاه‌های دائم بینایی سنجی همانند گذشته در سراسر کشور به کار خود در زمینه پیشگیری از تنبلی چشم ادامه می‌دهند.

این طرح در سه سطح برای کودکان یاد شده اجرا می‌شود، سطح یک این طرح شامل معاینه و در سطح دو کودک در صورت داشتن موارد مشکوک، به متخصص بینایی‌سنجی ارجاع داده می‌شود و در مرحله سوم نیز چنانچه اختلالات بینایی تشخیص داده شود کودک به چشم پزشک ارجاع خواهد شد.

نظم ده با اشاره به اینکه طرح غربالگری بینایی در حدود 60 هزار مهد کودک در سراسر کشور اجرا خواهد شد، تاکید کرد سال گذشته بیش از دو میلیون کودک تحت پوشش این طرح قرار گرفتند که این تعداد حدود 70 درصد جامعه هدف کودکان کشور را شامل می‌شود.

 

کد خبر 188755

برچسب‌ها