همشهری آنلاین: یکی از طراحانی اصلی طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش از توقف پیگیری این طرح به دلیل شرایط موجود کشور خبر داد و گفت: پس از بازگشت آرامش به بازار ارز و حل مشکلات اقتصادی کشور، مشکلات آموزش و پرورش و طرح استیضاح وزیر را دنبال می‌کنیم.

حاجی بابائی

به گزارش همشهری آنلاین، موسی الرضا ثروتی با اشاره به تهیه طرح استیضاح حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش اظهارداشت: دو روز پیش با معاون پارلمانی وزارت آموزش و پرورش صحبت کردم و از اقدامات وزارتخانه در جهت حل مشکلات پرسیدم که پاسخ داد کارهایی درحال انجام است.

وی ادامه داد: معاون پارلمانی وزیر آموزش و پرورش درخواست برگزاری جلسه مجدد با وزیر را داد که گفتم ما قبلا دو جلسه با وزیر داشته‌ایم و دیگر نیازی به برگزاری جلسه نیست.

نماینده بجنورد گفت: به وزیر برای حل مشکلات یا تصمیم گیری برای حل آنها یک مهلت یک هفته‌ای داده شده بود. البته این مهلت به اتمام رسیده اما فعلا بنا بر مصالحی که هست و شرایطی که در آن قرار داریم پیگیری طرح را متوقف کردیم تا آرامش به بازار ارز برگردد و مشکلات اقتصادی تا حدی حل شود.

ثروتی گفت: هم اکنون شرایط اقتصادی به نحوی است که  طرح‌های استیضاح جوابگو نیست. یعنی کاری پیش نمی‌رود. نمونه آن طرح استیضاح وزیر ورزش بود که بعد از نیم ساعت از ورود به بررسی به دلیل لابی‌های دولتی و همچنین درخواست نمایندگان و شرایط اقتصادی کشور منتفی شد.

وی ادامه داد: ما نیاز داریم کمی زمان بگذرد و مجددا طرح استیضاح را مطرح کنیم. درشرایط فعلی این نگرانی وجود دارد که امضا کنندگان تا پایان کار، پای کار نباشند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: اگر قرار به استیضاح باشد که وضعیت اکثر وزیران بد است و زمینه استیضاح آنان در مجلس فراهم است. اما در سال پایانی دولت نمایندگان منتظر عمل به وعده‌ها هستند.

برخی نمایندگان به دنبال وجود مشکلاتی در آموزش و پرورش که در گفتگو با وزیر نیز مدعی آنها شده‌اند، طرح استیضاح حاجی بابایی را تهیه کرده‌اند. این طرح 30 امضا دارد. در صورت لغو استیضاح حاجی بابائی، این دومین استیضاحی پس از استیضاح وزیر ورزش است که نمایندگان مجلس به دلیل مشکلات اقتصادی و نوسانات بازار ارز از آن صرف نظر می‎کنند.

کد خبر 187317

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار