سه‌شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۱ - ۰۴:۳۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: عسکری: داورانی که شایستگی لازم را داشتند در لیست قرار گرفتند.

asgari

حسین عسکری لیست داوران و کمک داوران بین‌المللی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی آقایان و بانوان در سال 2013 میلادی را که توسط اعضای کمیته داوران به تصویب رسید اعلام کرد.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، اعضای کمیته داوران در جلسه روز دوشنبه 20 شهریور ماه پس از سه ساعت بحث و تبادل نظر در خصوص معرفی داوران و کمک داوران بین‌المللی، با توجه به عملکرد آنان در فصل قبل و جاری و همچنین سیاست‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا مبنی بر جوانگرایی، و با هدف ایجاد انگیزه برای داوران و جامعه داوری به گونه‌ای که این احساس به وجود آید که کمیته داوران به طور کامل عملکرد آنها را زیر نظر داشته و داورانی که شایستگی کامل را داشته باشند در لیست بین‌المللی قرار می‌گیرند و بالعکس کسانی که نتوانند خواسته کمیته داوران را بر آورده کنند جای خود را به داوران جوان و آینده دار خواهند داد...

عسکری در ادامه بیان کرد: با توجه به مراتب فوق و سیاست‌های ذکر شده تغییرات عمده‌ای در لیست بین‌المللی صورت گرفت که نمونه آن موعود بنیادی‌فر و حسن اکرمی که در طرح توسعه و پیشرفت داوری آسیا 4 سال متوالی در کلاس‌های کنفدراسیون فوتبال آسیا شرکت داشته‌اند و با توجه به موفقیت‌های آنان در کلاس‌های مختلف و همچنین عملکرد فنی و شرایط سنی بسیار مناسب (26 و 27 سال)، برای اولین بار در کشور به لیست داوران بین‌المللی معرفی شدند. امیدوارم با اتکال به خداوند متعال داوران معرفی شده و سایر داوران کشور در جهت توسعه و پیشرفت کیفی داوری و رقابت با داوران سایر کشورهای آسیایی موفق و سربلند باشند.

در ادامه عسکری از دیدگاه و نگرش اعضای کمیته داوران مبنی بر توجه به سیاست‌های فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص آینده نگری و توسعه کیفی داوری تشکر و قدردانی کرد.

عسکری در ادامه لیست داوران را بدین ترتیب اعلام کرد:

داوران بین‌المللی فوتبال آقایان:

علیرضا فغانی- محسن ترکی- سعید مظفری‌زاده- اشکان خورشیدی- محمدرضا اکبریان- موعود بنیادی‌فر- حسن اکرمی

کمک داوران بین‌المللی فوتبال آقایان:

حسن کامرانی‌فر- رضا سخندان- محمدرضا ابوالفضلی- محمدرضا منصوری- بابک داوری- علیرضا کهوری- سعید علی‌نژادیان-رسول فروغی- سجادی طوری

داوران بین‌المللی فوتسال آقایان:

علیرضا سهرابی- محمودرضا نصیرلو- وحید عرض پیما- عبدالحمید باقری

داوران بین‌المللی فوتبال ساحلی آقایان:

سید رامین حقیقی‌زاده- فرشید حقیقت‌جو- علی شریفات- ابراهیم اکبرپور

داوران بین‌المللی فوتبال بانوان:

سلطنت نوروزی- شیوا یاری- سرور ساعدی

کمک داوران بین‌المللی فوتبال بانوان:

انسیه خباز مافی- معصومه شکوری- بهناز حسینی نقوی- سمانه محسنی کیاسری

داوران بین‌المللی فوتسال بانوان:

مریم پورجعفریان- فاطمه کمندی- مهدیه رشیدی رنجبر

وی در پایان گفت: از محسن ترکی تشکر و قدردانی می‌کنم چرا که برای حمایت از موفقیت جامعه داوری شخصا پیشنهاد داد که به دلیل حضور فغانی در لیست داوران کاندیدای حضور در جام جهانی 2014 برزیل، وی به عنوان نفر اول در لیست قرار گیرد.

 

کد خبر 184921
منبع: همشهری آنلاین

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار