همشهری آنلاین: پرتابگر دیسک ایران در چهاردهمین دوره بازی‎های پارالمپیک، در روز چهارم این بازی‍‎ها موفق به کسب مدال نقره شد تا پنجمین مدال کاروان ایران در این دوره از بازی‌ها به دست بیاید.

کرم زاده پارالمپیک

به گزارش مهر، مهرداد کرم‎زاده اولین ورزشکار ایران بود که در روز چهارم از چهارمین دوره بازی‎های پارالمپیک رقابت خود با حریفانش را انجام داد. کرم‎زاده در رقابت‎های پرتاب دیسک مردان کلاس F42 که در ورزشگاه المپیک پارک برگزار شد، با حریفانش رقابت کرد و در پایان با رکورد 44 متر و 62 سانتی متر در رده دوم قرار گرفت.

کرم‎زاده در اولین پرتاب خود رکورد 43 متر و 73 سانتی متر با به ثبت رساند. این پرتاب گر کشورمان بعد از اینکه در پرتاب دوم خود مرتکب خطا شد، در سومین حرکتش دیسک را به میزان 42 متر و 86 سانتی متر پرتاب کرد. 43 متر و 23 سانتی متر و 44 متر و 62 سانتی متر رکوردهایی بود که این پرتابگر به ترتیب در حرکت چهارم و پنجم خود ثبت کرد. کرم زاده در آخرین پرتابش، دیسک را به میزان 44 متر و 37 سانتی متر پرتاب کرد.

مسابقات پرتاب دیسک مردان F42 بازی‎های پارالمپیک با حضور پرتابگران 10 کشور برگزار شد. چین (3 نفر)، بریتانیا، بلژیک، هند، سوریه، بلغارستان و ایران کشورهایی بودند که در این بخش از مسابقات نماینده داشتند.

در پایان این بخش از مسابقات پرتابگران کشور میزبان یعنی بریتانیا و چین به ترتیب در رده‏های اول و سوم قرار گرفتند. دراین بخش از مسابقات نمایندگان چین و بلغارستان هم از دور مسابقات کنار رفتند.

مدال مهرداد کرم‎زاده پنجمین مدال ایران در این دوره بازی‎های پارالمپیک و اولین مدال نقره ایران بود. کاروان دلوار پیش از این صاحب سه مدال طلا و یک مدال برنز شده بود. تک مدال برنز ایران توسط ساره جوانمردی در رقابت‎های تفنگ بادی 10 متر بانوان به دست آمد. ضمن اینکه جلیل باقری (پرتاب وزنه)، محسن کائیدی (پرتاب نیزه) و نادر مرادی (وزنه برداری) ورزشکاران طلایی ایران هستند.

 

کد خبر 183207

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار