همشهری آنلاین: درحالیکه طرح مسکن ویژه در تهران با هدف کنترل و تعدیل بازار مسکن و اجاره‌بها در تهران در حال اجرا است، ثبت‌نام این واحد‌ها از عید فطر آغاز و واحدهای آن به صورت مجتمع یا برج‌های مسکونی احداث می‌شوند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا؛ قیمت زمین‌های این مسکن 700 هزار تومان و قیمت ساخت آن نیز 700 هزار تومان در نظر گرفته شده، لذا این مسکن با متری یک میلیون و 400 هزارتومان به متقاضیان واگذار خواهد شد و با توجه به امکانات تعریف شده و احداث در شهر تهران، قیمت تمام شده آن بیشتر از مسکن مهر است.

 قرار است 30 هزار واحد مسکن طرح ویژه در چهار نقطه از شهر تهران ساخته شود و در حال حاضر احداث یک پروژه 10 هزار واحدی در تهرانپارس کلید خورده است.

 طرح ویژه مسکن با هدف کنترل و تعدیل قیمت زمین و مسکن به عنوان آخرین سیاست دولت در کنار طرح مسکن مهر مطرح شده است و متأهل بودن، سابقه سکونت 10 ساله در تهران و عدم استفاده از تسهیلات بانکی برای خرید مسکن برخی از شرایط متقاضیان برای ثبت‌نام در این نوع مسکن است.

 پیش از این ایرج رهبر، رییس کانون سراسری انبوه‌سازان  شرایط ثبت نام این نوع از مسکن را همانند شرایط ثبت نام مسکن مهر است اعلام کرده‌ بود.

 از جمله شرایط ثبت‌نام مسکن مهر پردیس فاقد مسکن بودن یا به عبارتی افراد سرپرست خانواری که خود و افراد تحت تکفل آنها از تاریخ اول فروردین 84 فاقد زمین و واحد مسکونی بوده و از تاریخ 22/11/1357 ماه از هیچ‌یک از امکانات دولتی یا امکانات نهادهای عمومی غیر دولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند، زنان خود سرپرست اعم از مجرد، مطلقه یا بیوه مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن با ارائه مدارک و مستندات قانونی (در خصوص فوت همسر یا طلاق، معلول جسمی، حرکتی با دارا بودن حداقل 20 سال سن و با معرفی و تأیید سازمان بهزیستی کشور است.

 چگینی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه در راستای تنظیم بازار مسکن و تولید مسکن ویژه در مناطق شهر تهران، ثبت‌نام این واحدها از مرداد ماه و یا شهریور ماه آغاز می‌شود، اظهار کرد: مخاطبان اصلی این واحدها مستاجران هستند.

کد خبر 179286

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار