پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۳
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: منابع خبری مرگ "عمر سلیمان"، مرد آهنین حسنی مبارک را در یکی از بیمارستان‌های آمریکا و تحت عمل جراحی قلب مورد تاکید قرار دادند.

omar soleiman

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آلمان، یک منبع نزدیک به عمر سلیمان، معاون حسنی مبارک رئیس جمهوری مخلوع مصر و رئیس سابق دستگاه اطلاعات وی تاکید کرد که وی در اولین ساعات بامداد امروز در یکی از بیمارستان‌های ایالت کلیولند آمریکا مرد.

این منبع آگاه در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرگزاری آلمان با بیان اینکه وی تحت عمل جراحی قلب در کلیولند قرار داشت، گفت که وی نتوانست از زیر این عمل جان به در ببرد و قرار است جسد وی طی ساعات آینده به مصر منتقل شود و انتظار می‌رود، برای دفن وی مراسم رسمی برگزار شود.

عمر سلیمان در این اواخر از بیماری‌های بی‌شماری از جمله سرطان رنج می‌برد.

وی متولد سال 1936در استان قنا مصر است که در سال 1954 وارد دانشگاه جنگ این کشور شد و بعد‌ها از این دانشگاه فارغ التحصیل و در سال 1993 به ریاست دستگاه اطلاعات و امنیت حسنی مبارک منصوب شد.

وی در دوران ریاست خود در دستگاه اطلاعات مبارک عهده‌دار قضیه فلسطینی و میانجی آزادی "گلعاد شالیت" نظامی دربند حماس بود و در طول جنگ رژیم صهیونیستی بر نوار غزه با همکاری با تل‌اویو مرتکب جنایات بسیاری در حق فلسطینی‌های نوار غزه شد.

وی در 29 ژانویه 2011 از سوی مبارک پس از کناره‌گیری از قدرت به عنوان معاون وی برگزیده شد.

کد خبر 178034
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز