همشهری آنلاین: رئیس جمهور اظهار داشت: امروز آمریکایی‌ها در وضعیت اضمحلال بوده و رو به سقوط هستند و جمهوری اسلامی ایران در مسیر شکوفایی و صعود قرار دارد.

به گزارش ایسنا، محمود احمدی نژاد در آستانه ولادت با سعادت منجی عالم بشریت، حضرت مهدی موعود (عج)، در دیدار با وزیر، معاونین، مدیران و جامعه اطلاعاتی کشور در همایش سراسری بزرگداشت روز سرباز گمنام امام زمان (عج) با بیان اینکه پایبندی جمهوری اسلامی ایران، به اصول و آرمانهای خود، عامل همه هجمه ها و فشارهای مستکبران، ظالمان و زیاده خواهان است، گفت: ملت ایران 33 سال است که به طور مستقیم با مستکبران درگیر بوده و در این عرصه بهترین، مومن‌ترین و شریف‌ترین سنگربانان نظام در وزارت اطلاعات حضور دارند.

  رئیس جمهور با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران عظیم ترین حادثه تاریخ بعد از صدر اسلام است، اظهار داشت: این انقلاب میراث و مقدمه تکمیل رسالت انبیاست و به همین دلیل روشن است که سینه به سینه همه مستکبران عالم و درگیر با جبهه کفر خواهد بود.

 احمدی نژاد با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی که به دنبال اسلام ناب محمدی (ص) است، بدون درگیری با جبهه مستکبران معنا و مفهومی ندارد، تصریح کرد: اگر ما پایبند به اصول باشیم، همواره با مستکبران که امروز سمبل آنها آمریکاست، درگیر خواهیم بود.

 رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز دشمن قصد دارد، با حربه تحریم، جمهوری اسلامی ایران را در نقطه ضعف قرار دهد، گفت: تحریم‌هایی که علیه کشورمان اعمال شده، سنگین‌ترین و شدیدترین تحریم‌هایی است که تا به حال علیه یک کشور اعمال شده است و البته این تصور دشمنان که بتوانند با این تحریم‌ها ایران را در موضع ضعف قرار دهند، اشتباه و ناشی از حساب و کتاب‌های صرفا مادی است.

 احمدی نژاد با اشاره به اینکه درآمد نفتی، کمتر از 10 درصد حجم اقتصاد کشور را شامل می‌شود، اظهار داشت: باید تحریم را فرصتی ببینیم که همین مقدار وابستگی بودجه کشور به نفت نیز رفع شده و استفاده از نفت به عنوان سلاحی برای تحریم برای همیشه از دست دشمن خارج شود.

 رئیس جمهور افزود: باید در مقابل فشارها ایستادگی و از این مقطع سرافرازانه عبور کنیم و پاسخ سیاستهای خصمانه دشمن را با گذر مقتدرانه از تحریم‌ها بدهیم.

کد خبر 176140

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار