همشهری آنلاین: خزنده‌ غول‌پیکر و 6.17 متری که تا کنون در فیلیپین دو نفر را به قتل رسانده رسما به عنوان بزرگترین کروکودیلی که تا کنون به دام افتاده در گینس به ثبت رسید.

کروکودیل

"لولانگ" نام کروکودیل غول‌پیکری است که پس از به دام افتادن در سال 2011 توسط اعضای رکوردهای گینس اندازه‌گیری شد. این کروکودیل آب شور سپتامبر گذشته در "بوناوان" در استان آگوسان دل‌سور در فیلیپین به دام افتاد.

بر اساس گزارش سخنگوی رکورد‌های جهانی گینس، طول این خزنده درنده 6.17 و وزن آن بیش از یک تن است. در این شرایط این کروکودیل توانست از کروکودیل استرالیایی پنج متری سبقت گرفته و به بزرگترین کروکودیل به دام افتاده در جهان تبدیل شود.

حضور لولانگ باعث شده تا توریست‌های فراوانی برای دیدن آن بروند. اما این نگرانی وجود دارد که نمونه‌های بزرگتری از این جاندار در تالابهای نزدیک حضور،‌جایی که ماهیگیران زیادی در آن به ماهیگیری می‌پردازند وجود داشته باشد.

بزرگترین کروکودیل

تا کنون به واسطه وجود لولانگ در پارکی در مرکز تحقیقاتی و اکوتوریستی در بوناوان 46 هزار دلار سرمایه به دست آمده است. این کروکودیل در سال 2009 و پس از کشته شدن یک کودک و ناپدید شدن یک ماهیگیر، طی شکاری سه هفته‌ای درمیان دامی از کابل‌های فولادی به دام افتاد. همچنین در این دوره زمانی بوفالوها نیز مورد هجوم کروکودیل‌ قرار می‌گرفتند.

نام این بوفالو درواقع نام یکی از مقامات دولتی فیلیپین است که در سفری به بوناوان برای اسیر کردن این جاندار، سکته کرده و جانش را از دست داد.

کد خبر 175920

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار