همشهری آنلاین: شینجی کاگاوا، ستاره‌ ژاپنی بوروسیا دورتموند، در فصل آتی بوندس‌لیگای آلمان دیگر در خدمت این تیم نخواهد بود. ایستگاه بعدی فعالیت‌ حرفه‌ای کاگاوا به احتمال قوی باشگاه انگلیسی منچستر یونایتد می باشد.

ظهر سه‌شنبه (۱۵ آوریل/ ۲۶ اردیبهشت) میشائل سورک، مدیر ورزشی باشگاه بوروسیا دورتموند، خبری را تایید کرد که ناظران فوتبال احتمال آن را می‌دادند: پایان همکاری دورتموند و شینجی کاگاوا، ملی‌پوش ژاپنی این تیم.

کاگاوای ۲۳ ساله که در سال ۲۰۱۰ در ازای تنها ۳۵۰ هزار یورو به دورتموند پیوسته بود، در فصل نخست یکی از کشف‌های بزرگ بوندس‌لیگا به شمار می‌آمد.

وی در فصلی که حال به پایان رسیده نیز سهم به سزایی در موفقیت بوروسیا دورتموند برای تکرار عنوان قهرمانی لیگ آلمان و تصاحب جام حذفی این کشور داشت. این نخستین بار در تاریخ ۱۰۳ ساله باشگاه بوروسیا دورتموند است که هر دو قهرمانی در یک فصل نصیب تیم این باشگاه می‌شود.

به گزارش دویچه‌وله، مدیر ورزشی دورتموند در گفت‌وگو با نشریه‌ آلمانی بیلد اظهار داشت که دوشنبه (25 اردیبهشت) دیدار و مذاکره‌ای با مشاور کاگاوا داشته و وی گفته است که این ستاره‌ ژاپنی قراردادش با دورتموند را تمدید نخواهد کرد.

طبق گزارش یکی از نشریات محلی دورتموند، کاگاوا شامگاه دوشنبه راهی منچستر شده تا به همراه مشاور خود درباره پیوستن به منچستر یونایتد، نایب‌قهرمان این فصل انگلیس به مذاکره نشیند. درخور توجه آنکه آلکس فرگوسن، سرمربی منچستر یونایتد، یکی از تماشاگران حاضر در فینال جام حذفی آلمان میان دورتموند و بایرن مونیخ بود.

اگر چه تا کنون مبالغی در ارتباط با نقل و انتقال احتمالی کاگاوا مطرح نشده، اما کارشناسان فوتبال ارزش کنونی این بازیکن تکنیکی و جوان را ۱۵ میلیون یورو برآورد می‌کنند.

 

کد خبر 170721
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فوتبال ايران

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی