گروه حوادث: دوربین‌ مداربسته‌ای که ‌دختری در اتاق مادرش در یک خانه سالمندان در لندن نصب کرده بود، پرده از بدرفتاری‌های چند نفر از پرستاران انگلیسی با سالمندان برداشت.

خانه سالمندان دوربین مدار بسته

جین ورول مادرش را به یک مرکز نگهداری سالمندان در شمال لندن سپرده بود اما مادر وی پس از مدت کوتاهی تا حدودی قدرت تکلم خود را از دست داد و به فردی درون‌گرا تبدیل شد. پس از این ماجرا حال این زن سالمند رو به وخامت گذاشت و دختر وی متوجه شد که مادرش نه‌ تنها از بیماری رنج می‌برد بلکه شب‌ها نیز نمی‌تواند به‌خوبی بخوابد.

دختر جوان با دیدن کبودی‌های روی صورت و بدن مادرش متوجه شد که کاسه‌ای زیر نیم کاسه است و احتمالا در این مرکز با سالمندان بدرفتاری می‌شود. اما پزشکان این مرکز وقتی با ادعای دختر جوان روبه‌رو شدند، پاسخ دادند که علت کبودی‌ها ‌مصرف قرص‌های آسپیرینی است که برای سالمندان تجویز می‌شود.

با این حال جین ورول که از پاسخ پزشکان در رابطه با کبودی‌ها قانع نشده بود، تصمیم گرفت یک‌دوربین مداربسته که از راه دور کنترل می‌شد را در اتاق مادرش نصب کند. این دوربین اوضاع اتاق مادر جین را 24 ساعته ضبط می‌کرد. هنوز 2 روز از نصب آن نگذشته بود که راز مهمی فاش شد.

فیلم‌های ضبط شده در دوربین نشان می‌داد که برخی از کارکنان خانه سالمندان اقدام به ضرب و شتم افراد سالمند کرده و آنها را مورد سوءاستفاده قرار می‌دهند. جین در این فیلم دید که چطور یکی از پرستاران شبانه بالای سر مادر وی می‌رفت و سیلی‌های محکمی به صورتش می‌زد.

او که از دیدن فیلم شوکه شده بود، به اداره پلیس رفت و با ارائه فیلم ضبط شده، از پرستاران خانه سالمندان شکایت کرد. پلیس پس از اطلاع از این موضوع، 4 نفر از خدمه خانه سالمندان را دستگیر و روانه زندان کرد. پس از این ماجرا پرونده متهمان در اختیار دادگاه قرار گرفت و قضات دادگاه بعد از بررسی‌های انجام شده سرپرست مرکز نگهداری از سالمندان را به تحمل 18 ماه حبس محکوم کردند و 4 پرستار خشن نیز از خانه سالمندان اخراج شدند. در حال حاضر مادر 80ساله جین که به آلزایمر مبتلا شده، در یک مرکز درمانی تحت مراقبت‌های ویژه قرار گرفته است.

کد خبر 167633

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار