همشهری‌آنلاین: جزئیاتی از هک حساب کاربری 3 میلیون حساب بانکی حاکی است این هک شامل بخشی از کارت‌ها آن هم در سال‌های 87 تا 89 است.

فارس نوشت: اخیرا خبر هک شدن حساب کاربری 3 میلیون کارت مشتریان بانکی کشور در فضای مجازی منتشر شده است. این اطلاعات که در وبلاگ عامل اصلی این حمله هکری منتشر شده متعلق به فردی است که خود را "خ.ز.ف" نامیده و به گفته وی ظاهراً پیش از این سرقت اطلاعات مذکور را به مدیران عامل بانک‌ها اطلاع داده است.

برای اینکه کارت بانکی خود را در بین بیش از سه میلیون کارت بانکی قرار گرفته در این سایت پیدا کنید می‌توانید از لینک‌های زیر صفحه مربوط به شماره کارت خود را پیدا کرده و در بین صفحات جستجو نکنید.

اما پیش از این جستجو موارد زیر را به خاطر داشته باشید.

1- عدم وجود کارت بانکی شما در بین کارت‌های این سایت به معنی در خطر نبودن آن نیست.

2- این سایت تنها حاوی بخشی از کارت‌ها آن هم در سال‌های 87 تا 89 استفاده شده است.

3-بانک‌ها موظف به شناسائی اطلاعات سایر کارت‌های استفاده شده هستند و ابطال آنها به عهده خود بانک‌ها است. البته اگر حفاظت از حساب‌های مشتریان برایشان مهم باشد.

4-اطلاع رسانی به سایر هموطنان و ثبت شماره کارت و رمز برای کنترل در این سایت قبل از تحویل آن به بانک صادر کننده تنها راه اطمینان هموطنان به این ادعا و اثبات کذب بودن ادعاهای دیگر است.

5-در هر صفحه از اطلاعات کارت‌ها تقریبا 30000 کارت گنجانده شده است لذا شاید باز کردن صفحات در سرعت پائین و با استفاده از فیلتر شکن کمی زمانبر باشد.

کد خبر 166344
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار بيمه و بانك

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز