همشهری آنلاین: دادستان تهران در مورد آخرین وضعیت پرونده مداحان تهرانی، جوانفکر، انرژی درمانی، کرسنت، سعید مرتضوی، قویترین مرد ایران و روحانیون آمر به معروف توضیح داد.

دکتر عباس جعفری دولت آبادی روز شنبه مطالبی را درباره پرونده‌های مختلف مطرح کرد که مهمترین آنها در زیر آمده است:

آخرین وضعیت پرونده کرسنت

 • پرونده کرسنت؛ دادستانی با صدور کیفرخواست پرونده کرسنت را به دادگاه کیفری استان ارسال کرد که تعدادی از متهمان این پرونده مهم اقتصادی محکومیت پیدا کردند که بخشی از این پرونده همچنان مفتوح است و بخش دیگر هم متهمان به دادگاه معرفی شده اند.

تحقیقات در پرونده شکایت دولت از مداحان تهرانی تمام شد

 • آخرین وضعیت پرونده شکایت دولت از مداحان تهران؛ جعفری دولت آبادی به نام مداحان و حتی عنوان مداح بودن اشاره نکرد و در پاسخ گفت: اسامی را اعلام نکنید ولی در مورد این پرونده تحقیقات تمام شده و به زودی نتیجه نهایی به دادگاه اعلام می شود.

پرونده انرژی درمانی در مرحله اعتراض دادستانی

 • پرونده انرژی درمانی؛ این پرونده در دادگاه تجدید نظر تبرئه شد و دادستانی به رای دادگاه اعتراض کرد و در مرحله اعتراض قرار دارد. در این پرونده دادگاه بدوی حکم حبس صادر کرده بود که دادگاه تجدید نظر آن را رد کرد.

آخرین وضعیت پرونده عقرب سیاه

 • پرونده عقرب سیاه؛ در این پرونده دیوانعالی در خصوص اعتراض دادستانی به رای دیوان در حال رسیدگی است و به محض صدور رای اطلاع رسانی خواهد شد.

پلیس هنوز نتیجه پرونده مجسمه‌‌های تهران را به دادستانی نداده است

 • پرونده ربودن مجسمه‌های تهران؛ این پرونده همچنان مفتوح است هرچند پلیس اعلام تحقیقات انجام شده ولی برای دادستانی قانع کننده نیست ولی در مورد ربوده شدن مجسمه ای برنزی قبل از عید در منطقه شمیران (بز میدان تجریش) پس از تحقیقات مشخص شد که سرقت نبوده و جابجایی داخلی بوده است.

توضیح آقای جهرمی در مطبوعات قانونی بود

 • عباس جعفری دولت آبادی در پاسخ به این پرسش که آقای جهرمی در پاسخ به اظهارات نماینده دادستان در دادگاه فسادمالی مبنی بر دیدار وی با مه افرید خسروی طی مصاحبه ای با مهر اعلام کرد که من دیداری نداشته‌ام گفت: اولا مطبوعات حق ندارند اسامی را منتشر کنند ولی آقای جهرمی هم بر اساس قانون مطبوعات می توانند پاسخ خود را به نشریات اعلام کنند.

هر وقت حکم جوانفکر اجرا شد اطلاع رسانی می‌کنیم

 • بالاخره اجرای حکم علی اکبر جوانفکر کی انجام می‌شود؛ در وقت مقرر اطلاع رسانی می کنیم.

دادگاه علی خلیلی اردیبهشت ماه برگزار می‌شود

 • آخرین وضعیت پرونده روحانیون آمر به معروف؛ پرونده حجت الاسلام مصطفوی چندین متهم شناسایی شدند ولی هیچ کدام ضارب اصلی نبوده و ضارب اصلی هنوز شناسایی نشده است. در مورد طلبه علی خلیلی دادگاه اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

سعید مرتضوی و 2 متهم دیگر پرونده بازپرسی می‌شوند

 • پرونده سعید مرتضوی؛ پرونده ایشان در سال گذشته با صدور قرار منع تعقیب به دادگاه رفت و دادگاه رای 60 صفحه ای استدلال کرد و قرار بازپرس را نپذیرفت و پرونده با قرار جلب دادرسی به دادسرا برگشته و از هر سه متهم پرونده به زودی تحقیق می‌شود. سرنوشت نهایی پرونده در دادسرای کیفری استان رقم خواهد خورد.

تحقیقات بر روی خودکشی بودن نخبه علمی

 • جعفری دولت آبادی در مورد پرونده ملک زاده توضیح نداد ولی در مورد پرونده نخبه علمی که قبل از سال خودکشی کرد گفت: بازپرس بلافاصله از صحنه بازدید کرد البته قبل از حضور بازپرس اورانس جنازه را پایین آورده بود. بازپرس تاکنون به خودکشی بیشتر اعتقاد دارد ولی به لحاظ تحقیقات بعدا اعلام می شود.

قوی ترین مرد ایران متواری است

 • آخرین وضعیت پرونده امیر قرائی؛ این شخص همچنان متواری است و هنوز نتوانسته ایم متهم اصلی را شناسایی کنیم و از قهرمانان انتظار نمی رفت که این اقدام را انجام دهند.
 • ششمین جلسه رسیدگی به متهمان فساد مالی؛ جلسه فردا برای رسیدگی به اتهام متهمان قبلی است که هنوز دفاعیاتی دارند که حدود 3 نفر هستند. و بعد از دفاعایت آنها متهمان جدید وارد دادگاه می شوند.

پرونده آتش سوزی در ساختمان تشخیص مصلحت هنوز سرنخی نداریم

 • پرونده آتش سوزی در ساختمان مجمع تشخیص مصلحت نظام؛ در این پرونده هنوز به مظنونین نرسیدیم و پلیس اگاهی تحقیقات مفصلی انجام داده ولی سرنخ‌های بیرونی نداریم.
کد خبر 166163
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز