همشهری‌آنلاین: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران دوباره از حساب بانک‌ها بابت مابه‌التفاوت ارزی دریافتی مبالغ کلانی از حساب بانک‌ها برداشت کرد.

به گزارش همشهری‌آنلاین، جدول رقم برداشتی از بانک‌ها به نقل از مهر در جدول زیر آمده است:

بانک مبلغ پرداختی بابت مابه‌التفاوت ارز دریافتی
بانک ملی حدود 530 میلیارد تومان
بانک ملت حدود 210 میلیارد تومان
بانک تجارت حدود 180 میلیارد تومان
بانک پاسارگاد حدود 120 میلیارد تومان
بانک پارسیان حدود 110 میلیارد تومان
بانک سینا حدود 30 میلیارد تومان

بانک مرکزی در جدیدترین اقدام خود و در ساعات پایانی سال 90 برای دومین بار از حساب بانک‌ها بابت مابه‌التفاوت ارز دریافتی مبالغ زیادی برداشت کرده است.

آخرین خبرها در سال 90 نشان می‌داد که بانک مرکزی حدود 90 درصد پول برداشتی از برخی بانک‌ها را 28 اسفند ماه به حساب‌های آنها برگشت داده اما جدیدترین اطلاعات رسیده حاکی از آن است که در پی تاکید بر اجرای دقیق کمیته پنج نفره ارزی دولت و در ساعات پایانی سال 90، بانک مرکزی دوباره از حساب بانک‌ها پول برداشت کرده است.

دیوان محاسبات کل کشور هم قصد دارد به صورت ویژه این موضوع را در دستور کار بررسی خود قرار دهد، ضمن اینکه اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس در پی تشکیل جلسه‌ای با مقامات دولتی برای بررسی این موضوع هستند.

پیش از این، محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی، برداشت این بانک از حساب بانکها بابت مابه‌التفاوت نرخ ارز دریافتی را بنا به درخواست کمیته پنج نفره ساماندهی بازار ارز و لازم الاجرا بودن این تصمیم به دلیل تصویب در هیئت دولت اعلام کرده بود.

کد خبر 164625
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار