دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۵ - ۰۷:۳۷
۰ نفر

لادن نصیری: برای محکم‌کردن چارچوب خانواده بهتر است که به چند نکته توجه کنیم.

  1 - باید تمام قوانین و رفتارهایی را که برای دیگری قابل تحمل نیست از دور خارج کرد. راه‌های زیادی برای آموزش و تربیت فرزندان بدون آنکه کوچکترین ضرری به چارچوب خانواده وارد شود وجود دارد.


2 - تلاش برای ایجاد تعادل.  گاه‌باید، پدر و مادر نقش خود را عوض کنند. مثلاً اگر شما خشن بودید و پدر پذیرای فرزند بوده حالا شما با آغوش باز فرزند را بپذیرید و خشونت را به عهده پدر بگذارید. این یکی از روش‌های تربیتی خوب و مؤثر است زیرا بچه‌ها را در حالتی قرار می‌دهید که نمی‌توانند حدس بزنند این دفعه کدام یک از شما چه نقشی دارد.


3 - اجازه ندهید که فرزندتان بدون توجه و مشورت با شما تصمیم بگیرد. شما و همسرتان همیشه این جمله جادویی را بگویید. در خصوص این موضوع من و پدرت باید با هم صحبت کنیم. لازم نیست همیشه نشان بدهید که موافق هستید باید نشان دهید که برای تأیید آن، نظر همسرتان هم شرط است.فقط با پیروی از چند نکته ریز، شما می‌توانید عشق و میانه‌روی خود را در حالی که فرزندتان را بزرگ می‌کنید حفظ نمایید.


الف- حس طنز داشته باشید :در یک محیط خلوت با فرزندتان به حرف‌های خنده‌داری که در موقع تنبیه به او گفتید، بخندید.


ب- مثل یک پیشرو رفتار کنید:‌می‌توانید در شرایطی طرف مقابلتان را به طور هدفدار عصبانی کنید و سپس او را آرام کنید تا بدین ترتیب حس وابستگی و علاقه را در او تشدید نمایید.


پ - از دادن پاسخ سریع خودداری کنید: حتماً قبل از جواب دادن راجع به آن موضوع با همسرتان مشورت کنید. مشورت با هم به بچه‌ها می‌آموزد که دو نفر بزرگ‌تر برای آنها تصمیم می‌گیرند.

کد خبر 16100

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیب اجتماعی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز