همشهری‌آنلاین: طبق آمار ارائه شده از آلوده‌ترین استان‌های کشور در ارسال بدافزار در آبان‌ماه، استان یزد با تثبیت موقعیت خود درصدر این جدول قرار دارد.

بد افزار

به گزارش ایسنا، یزد و تهران دو استانی هستند که از شهریورماه رتبه یک و دو را در ارسال بدافزار از آن خود کرده‌اند.

مرکز ماهر با ارایه آماری، استان‌های مختلف کشور را از نظر میزان آلودگی در فضای وب مورد سنجش قرار داده است؛ تعداد آدرس‌های ارسال کننده بدافزار ملاک این قیاس قرار گرفته و هر ماه آماری ارائه می‌شود تا مسوولان و حتی ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی نسبت به وضعیت کاربران و فعل و انفعال‌های ناخواسته در فضای وب آگاه باشند.

طبق این آمار استان یزد در مهرماه با 193 آدرس ارسال‌کننده بدافزار رتبه یک را در حالی در اختیار داشت که تهران با تعداد 178 آدرس آلوده در رده بعدی بود و با اختلافی تقریبا چشم‌گیر آذربایجان شرقی با 123 آدرس ارسال‌کننده بدافزار بعد از تهران در جایگاه سوم قرار داشت.

استانی ناشناس با 59 آدرس ارسال‌کننده بدافزار در رتبه بعدی و به ترتیب اصفهان، فارس، همدان، مازندران، گیلان، بوشهر، آذربایجان‌غربی، هرمزگان، کرمانشاه، خوزستان، کرمان، قم، خراسان رضوی، گلستان، قزوین، مرکزی و سیستان و بلوچستان در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

آنچه که آمار نشان می‌دهد حاکی است که یزد در آبان‌ماه هم با داشتن 171 آدرس ارسال‌کننده بدافزار و تهران با 124 واحد کمتر از این استان و با 47 آدرس ارسال‌کننده بدافزار در جایگاه اول و دوم قرار دارند.

تغییر محسوسی که در روند تعداد آدرس‌های بدافزار تهران مشهود به نظر می‌رسد کاهش 131 واحدی به نسبت ماه گذشته است، هرچند که در جایگاه سومی این موضوع به چشم نمی‌خورد و استان کرمانشاه با 42 واحد آدرس ارسال‌کننده بدافزار به این رتبه رسیده است. آذربایجان شرقی نیز با 85 واحد کاهش، خود را به جایگاه چهارمی رسانده است.

اما در لیست آبان‌ماه اصفهان، ناشناس، فارس، همدان، مازندران، کرمان، گیلان، آذربایجان غربی، بوشهر، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، ایلام، خوزستان، گلستان، قزوین، کردستان، زاهدان و مرکزی نیز هر کدام به ترتیب در این جدول قرار دارند.

کد خبر 154354

برچسب‌ها