چهارشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۰ - ۰۴:۲۳
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: رئیس بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه در یک پروژه تحقیقاتی، وضعیت ماندگاری 21 هزار و 120 نفر از نخبگان مورد مطالعه قرار گرفت و آمار آن به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شد، گفت: نتیجه کلی از این مطالعه حاکی از سیر نزولی خروج نخبگان از کشور است.

دکتر نسرین سلطانخواه با اشاره به روند مهاجرت نخبگان از کشور، افزود: در این زمینه مطالعاتی براساس جامعه آماری مورد مطالعه شامل 500 نفر برتر گروه ریاضی و فنی، 300 نفر اول گروه علوم تجربی و 100 نفر اول گروه علوم انسانی آزمون سراسری انجام شد.

معاون علمی رئیس جمهوری برترین های المپیادهای دانش آموزی کشوری را از دیگر جامعه آماری این مطالعات نام برد و ادامه داد: در این مطالعات همچنین دارندگان مدالهای طلا، نقره و برنز المپیادهای دانش آموزی در گروه های فیزیک، شیمی، ریاضی، نجوم، زیست و کامپیوتر مورد مطالعه قرار گرفتند.

  وی اظهار داشت: محدوده زمانی این مطالعه در یک دوره 15 ساله از سال 1376 تا 1390 بوده است که در مجموع وضعیت 17 هزار نفر از برترین های آزمون سراسری و 4 هزار و 120 نفر از دارندگان مدالهای طلا، نقره و برنز المپیادهای دانش آموزش مطالعه را شامل می شود.

سلطانخواه با تاکید بر اینکه در این مطالعه وضعیت تحصیلی و کنونی فرد به لحاظ تحصیلی و اشتغال مورد توجه قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: نتایج این مطالعات به صورت گزارشی به شورای عالی انقلاب فرهنگی به منظور سیاستگذاریها و اطلاع از روند خروج نخبگان ارائه شد.

معاون علمی فناوری رئیس جمهور با اشاره به نتایج این مطالعات به مهر گفت: نتایج این گزارش در آینده اعلام می شود ولی وضعیت عمومی حاکی از روند نزولی خروج نخبگان از کشور است.

کد خبر 153782
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز