همشهری آنلاین: جورج لوکاس، کارگردان صاحب نام هالیوودی "ایندیانا جونز 5" را در دست تولید دارد.

به گزارش ایسنا به نقل از اسکرین دیلی، هریسون فورد، بازیگر سرشناس هالیوود برای بازی در جدیدترین قسمت از سری فیلم‌های "ایندیانا جونز" اعلام آمادگی کرد.

هریسون فورد که روز گذشته در مراسم اکران فیلم "افتخار صبح" حضور داشت ابراز امیدواری کرد در پنجمین قسمت از سری فیلم‌های ایندیانا جونز بازی کند.

هریسون فورد اعلام کرد باید با جورج لوکاس و استیون اسپیلیرگ، تهیه‌کنندگان این فیلم مذاکره کند.

هریسون فورد طی چهار دهه حضور در سطح اول سینمای جهان در 43 فیلم بلند بازی کرده که تنها یک بار در سال 1986 برای فیلم "شاهد" نامزد جایزه اسکار شد.

این هنرپیشه 68 ساله از چهره‌های قدیمی هالیوود است که چندی پیش جایزه افتخاری سزار فرانسه را دریافت کرد.

از معروف‌ترین نقش‌آفرینی‌های هریسون فورد می‌توان به "جنگ ستارگان"، "ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی"،‌ "ایندیانا جونز و معبد مرگ"،‌ "ایندیانا جونز و مهاجمان صندوق گمشده"، "خود شیطان"، "دونده‌ای بر لبه تیغه شمشیر"، "}دیوانه‌وار"، "شش روز، هفت شب"، "فراری"، "قاتل مردان"،‌ "هواپیمای رئیس‌جمهور"، "اینک آخرالزمان" و "دیوار آتش" اشاره کرد.

مجموعه فیلم‌های "ایندیانا جونز" برای اولین‌بار در سال 1981 با "مهاجمان صندوقچه گمشده" آغاز شد.

دومین قسمت سه سال بعد با نام "ایندیانا جونز و معبد مرگ" ساخته شد و پس از آن‌ "ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی" در قالب قسمت سوم در سال 1989 به‌روی پرده سینماها آمد.

"قلمرو جمجمه بلورین" آخرین قسمت از سری فیلم‌های "ایندیاناجونز" بود که در سال 2008 در افتتاحیه شصت‌ویکمین جشنواره فیلم کن با حضور هریسون فورد، "کیت بلانش" و "شیا لبوف" نمایش داده شد و در این حالی بود که 19 سال از ساخت قسمت سوم این فیلم می‌گذشت.

جورج لوکاس کارگردان، تهیه‌کننده و فیلم‌نامه‌نویس آمریکایی است.

او بیشتر به عنوان نیروی محرکه خلق مجموعه فیلم‌های جنگ ستارگان شناخته می‌شود، فیلمهای حماسی و علمی تخیلی بسیار محبوبی که انقلابی در عصر فیلم‌سازی پدید آورد، به‌خصوص در زمینه جلوه‌های ویژه، که او از پیشتازان آن به شمار می‌رود.

لوکاس همچنین در خلق شخصیت باستان‌شناس و ماجراجوی سینمایی، ایندیانا جونز با استیون اسپیلبرگ همکاری کرده است.

او با 3.1 میلیارد دلار ثروت در سال 2011 ، یکی از پولسازترین کارگردانان و تهیه‌کنندگان مستقل صنعت فیلم به‌شمار می‌رود.

 

کد خبر 153719

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار