همشهری‌آنلاین: واحدهای مسکن مهر در برخی شهرهای جدید استان تهران پیش فروش می‌شوند و اولویت با متقاضیانی است که آورده آنها آماده باشد.

ایرج رهبر رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان گفت: بنا به قانون پیش‌فروش که تصویب شده، دولت فروشنده است و باید بین متقاضی و سازنده قراردادی امضا شود.

وی قیمت این واحد‌ها را متری 300 هزار تومان بدون انشعابات برق، گاز، آب و تلفن همچنین آسانسور و کابینت اعلام و تصریح کرد: دولت وظیفه رساندن تاسیسات زیربنایی را تا پای بلوک دارد اما هزینه انشعابات را متقاضی باید پرداخت کند بنابراین باتوجه به امکانات، نرخ این واحد‌ها از متری 300 هزار تومان بیشتر می‌شود.

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان زمان تحویل این واحدها را از دو ماه تا یک‌سال و وابسته به مرحله فعلی ساخت اعلام و خاطرنشان کرد: در ابتدای این طرح ثبت‌نام متقاضیان برعهده وزارت تعاون بود اما به‌تدریج این روش تغییر کرد و هنوز ثبت‌نام متقاضیان مسکن مهر به پایان نرسیده است.

ایرج رهبر در پاسخ به این سوال که چه میزان متقاضی برای واحدهای مسکن مهر شهری وجود دارد؟ تصریح کرد: کلیه این واحد‌ها متقاضی دارند اما متقاضیانی که آورده آنها آماده باشد در اولویت تحویل واحد‌های مسکن مهر قرار می‌گیرند.

رئیس کانون سراسری انبوه‌سازان در ادامه با بیان این‌که طی 10 سال آینده پانزده میلیون واحد مسکونی نیاز داریم، گفت: سالانه حدود 800 هزار ازدواج صورت می‌گیرد و این به معنای نیاز شدید کشور به مسکن است.

کد خبر 153156
منبع: همشهری آنلاین

پر بیننده‌ترین اخبار راه و مسکن

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز