همشهری آنلاین: عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون آموزش بر این باور است که دانشگاه‌های وزارتخانه ها باید منسجم و با یک سیاست واحد تحت نظارت وزارت علوم اداره شوند.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفتگو با خبرگزاری مهر، با اشاره به برگزاری جدیدترین جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزیر علوم یک سوال منطقه ای داشت که هر چند کمیسیون آموزش این سوال را وارد ندانست اما به هر حال آن نماینده از پاسخ‌های وزیر علوم قانع شد.

وی با اشاره به یکی از مباحثی که در کمیسیون مطرح شد، اضافه کرد: کمیسیون آموزش مجلس اعتقاد دارد دانشگاه وزارتخانه های کشور باید منسجم و با یک سیاست واحد توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اداره شوند و بنا نیست هر وزراتخانه ای برای خود یک دانشگاه مجزا و مستقل داشته باشد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به سومین موضوع مورد بحث در این کمیسیون خاطرنشان کرد: اعتیاد دانشجویان به مواد مخدر نیز در کمیسیون آموزش مورد بررسی قرار گرفت.

سلیمی اضافه کرد: با توجه به سیاست‌های خصمانه ای که علیه کشور وجود دارد جوانان ما در خوابگاه‌ها و دانشگاه‌ها در معرض خطر قرار دارند.

وی افزود: آمار دقیقی از تعداد دانشجویان آلوده به مواد مخدر در دست نیست اما به هر حال دانشجویان در معرض مواد مخدر هستند و البته آمار در این زمینه تعداد زیادی را نشان نمی دهد.

به گفته عضو کمیسیون آموزش، سرمایه گذاری در این بخش می‌تواند مانع بروز آسیب‌ها شود.

کد خبر 152426

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار