همشهرِی آنلاین: رهبر سابق کوبا با هشدار درباره اینکه حمله به ایران به جنگ جهانی منجر می‌شود تاکید کرد که جمهوری اسلامی از دو فاکتور مهم جمعیت و توان نظامی برای پاسخگویی به هرگونه تهدید برخوردار است.

fidel

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، فیدل کاسترو، رهبر سابق کوبا در مقاله‌ای در یک روزنامه این کشور نوشت: هرگونه اقدام نظامی از سوی اسرائیل علیه ایران به جنگ خونین و جهانی منتهی می‌شود که عواقب آن تمامی کشورهای جهان را درگیر خواهد کرد.

این سیاستمدار کهنه کار ۸۵ ساله که پنج سال پیش ریاست جمهوری کوبا را به دلیل کهولت و بیماری به رائول کاسترو برادرش تحویل داد در مطلب خود آورده است: ایران، سوریه یا عراق نیست که اسرائیل بتواند با یک حمله هوایی، مسئله را تمام کند. این کشور از دو فاکتور مهم قدرت یعنی "جمعیت" و "توان نظامی" برخوردار است و هرگونه اقدام علیه آن نتایج و پیامدهای بسیار پیچیده‌ای به بار خواهد آورد و بسیاری از کشورها را درگیر خواهد کرد.

کاسترو با انتقاد از گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی می‌گوید: با توجه به اینکه اسرائیل خود کلاهک‌های اتمی اعلام نشده زیادی دارد و با آن می‌تواند هر نقطه از جهان را هدف قرار دهد، این گزارش جهان را به جنگ اتمی نزدیک می‌کند.

کد خبر 151177
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز