همشهری آنلاین: ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران در نخستین سفر به آبهای آزاد و دومین درگیری با پدیده شوم تروریسم دریایی، صبح امروز یک فروند نفتکش ایرانی را دریای سرخ از چنگ دزدان دریایی نجات داد.

ناوجماران

به گزارش واحد مرکزی خبر، دریادار دوم سید محمود موسوی معاون عملیات نیروی دریایی از نجات یک فروند نفتکش ایرانی ازجانب ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران در دریای سرخ خبر داد.

بنابر این گزارش، موسوی خاطر نشان کرد: ناوشکن جماران، نماد اقتدار دریایی ایران و ساخته دست توانمند متخصصان داخلی که در قالب ناوگروه شانزدهم نیروی دریایی ارتش نخستین بار در حال انجام مأموریت در آب‌های آزاد است در دومین درگیری خود با پدیده شوم تروریسم دریایی با رشادت و هوشیاری نفتکش ایرانی را از چنگ دزدان دریایی نجات داد.

وی افزود: این نفتکش ایرانی در شرق جزیره هنیش الکبری در دریای سرخ مورد تهاجم دو فروند قایق دزدان دریایی قرار گرفت که دریادلان ارتش با اجرای به موقع آتش و پس از درگیری شدید موجب متواری شدن دزدان دریایی شده و نفتکش ایرانی را به سمت بندر مقصد و تا ناحیه امن اسکورت کردند.

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران آماده انجام مأموریت‌های بزرگتری خواهد بود اظهار داشت: ناوگروه شانزدهم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران و ناو جمهوری اسلامی ایران بندرعباس در هفدهم مهر مأموریت خود را در آب‌های آزاد و بین المللی آغاز کرده است.

کد خبر 150608
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

وبگردی