همشهری آنلاین: کارلوس ته‌وز، مهاجم آرژانتینی منچسترسیتی، دو هفته تعلیق شد، زیرا ظاهرا در بازی برابر بایرن مونیخ از فرمان مربی خود برای حضور در زمین سرپیچی کرده است. دستمزد او در این مدت حدود ۵۰۰ هزار پوند است که از قرار پرداخت نخواهد شد.

پایگاه اینترنتی باشگاه منچسترسیتی اعلام کرد که کارلوس ته‌وز آرژانتینی به اتهام "امتناع" از ورود به زمین در دیدار برابر بایرن مونیخ دو هفته تعلیق شده است. مهاجم ۲۷ ساله‌ آرژانتینی در مسابقه‌ دو تیم که شامگاه سه‌شنبه (۲۸ سپتامبر/ ۵ مهر) و در چارچوب لیگ قهرمانان باشگاه‌های اروپا انجام شد، از حضور در میدان خودداری کرد، هنگامی که سرمربی، روبرتو مانچینی قصد داشت او را در نیمه‌ دوم به بازی بیاورد. مونیخ با دو گل نیمه‌ نخست ماریو گومز این بازی را به سود خود پایان داد.

مانچینی از قرار در رختکن به ته‌وز گفته که «باید به آرژانتین بازگردد». البته نخستین موضع‌گیری رسمی این سرمربی لحن دیگری دارد: «ما اگر می‌خواهیم به‌عنوان تیم وضعیت خود را بهبود ببخشیم، کارلوس جایی در بین ما ندارد. تا زمانی که من مربی منچستر سیتی باشم، او آینده‌ای نخواهد داشت، اما این تصمیم بر عهده‌ مدیر باشگاه است».

به گزارش دویچه‌وله، دست‌اندرکاران منچسترسیتی در زمان تعلیق ته‌وز به موضوع رسیدگی و در مورد ماندن او در این باشگاه تصمیم‌گیری می‌کنند. مانچینی از قرار روز پنجشنبه (7 مهر) با خلدون المبارک، رئیس اماراتی باشگاه در مورد این موضوع جلسه برگزار می‌کند.

به نوشته‌ رسانه‌های انگلیسی، ظاهرا دستمزد این ملی‌پوش آرژانتینی در مدت تعلیق دو هفته‌ای هم پرداخت نخواهد شد؛ دستمزدی که معادل ۵۰۰ هزار پوند انگلیس عنوان شده است. این جریمه در صورتی که وضع شود، سنگین‌ترین جریمه‌ مالی در تاریخ فوتبال انگلستان خواهد بود.

ته‌وز: سوءتفاهم شده

کارلوس ته‌وز بلافاصله پس از به صدا درآمدن سوت پایان دیدار با بایرن مونیخ، از تیم و هواداران منچسترسیتی «به دلیل همه‌ سوءتفاهم‌ها در مونیخ» معذرت خواهی کرده است. او افزوده که دست‌اندرکاران در پی برخی آشفتگی‌ها برروی نیمکت ذخیره‌ها، دچار سوءتفاهم شده‌اند.

جیم بویس، نایب‌رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (FIFA) هم به شدت از رفتار ته‌وز انتقاد کرده است. او خواسته که از حضور این بازیکن در باشگاه‌های دیگر جلوگیری شود. بویس هم‌چنین خواسته که به فیفا قدرت لازم داده شود تا بازیکنان خاطی را در چنین مواردی کنار بگذارد. به گفته‌‌ نایب‌رئیس فدراسیون جهانی فوتبال، اگر ته‌وز عملی را که گفته می‌شود واقعا انجام داده باشد، بودنش در تیم لزومی ندارد. بویس هم‌چنین گفته که اگر "نافرمانی" ته‌وز ثابت و این موضوع به فیفا گزارش شود، او هیچ مشکلی با وضع جریمه‌های بسیار سنگین علیه این بازیکن ندارد.

کارلوس ته‌وز در ماه‌های گذشته بارها خواستار کناره‌گیری از منچسترسیتی به دلایل خانوادگی شده؛ باشگاهی که او در ژوئیه‌ ۲۰۰۹ و در ازای پرداخت ۲۹ میلیون یورو از وستهام یونایتد به آن پیوست. ته‌وز در ۹۱ باری که در این مدت با پیراهن "آبی‌ آسمانی" شهر منچستر به میدان رفته، ۵۳ گل به ثمر رسانده است.

کد خبر 147102

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار