آمستردام: یک‌‌فرد پولدار هلندی، در اقدامی عجیب هتلی را در شهر آمستردام افتتاح کرده که ویژه زوج‌هایی است که تصمیم دارند به‌زودی از هم جدا شوند.

hotel

 در این هتل امکاناتی وجود دارد که انجام کارهای مربوط به طلاق بین زوجین را با سرعت بیشتر و به‌صورت قانونی امکان‌پذیر می‌کند. این هتل خدمات دفتر اسناد رسمی، وکیل برای هریک از دو طرف و حتی خدمات آژانس املاک و مستغلات را برای مواجهه با هرگونه مشکلات مربوط به مسکن و املاک ارائه می‌دهد. این هتل همچنین در صورت لزوم از کودکان والدینی که از هم جدا شده‌اند، مراقبت می‌کند. البته افتتاح این هتل در چند روز اخیر با اعتراض بسیاری از شهروندان روبه‌رو شده و به‌همین خاطر قرار است واحدی برای مشاوره و انصراف از طلاق زوج‌ها نیز در آن تشکیل شود.

جراحی زبان برای تلفظ بهتر

لندن: یک‌دانش‌آموز انگلیسی برای اینکه بهتر به زبان کره‌ای صحبت کند، تحت عمل جراحی قرار گرفت. این جوان 19 ساله انگلیسی که به یادگیری زبان کره‌ای علاقه‌مند است، تحت این جراحی قرار گرفت. در این عمل جراحی که به‌وسیله لیزر انجام شد، بخشی از زبان برداشته ‌شده است. این دختر 19 ساله در این باره به خبرنگاران گفت: از نتیجه عمل راضی هستم و حالا که زبانم یک‌سانتی‌متر کشیده‌تر شده به‌راحتی می‌توانم لغات کره‌ای را که پیش از این به سختی تلفظ می‌کردم، بیان کنم. این دختر گفت که جراحی تنها گزینه‌اش بوده است و پیش از آن بیشتر لغات کره‌ای را خیلی بد تلفظ می‌کرده است، اما اکنون می‌تواند به راحتی به زبان کره‌ای صحبت کند. این عمل جراحی بیش از 9هزار پوند هزینه داشته است.

دستگاه فروش نان

پاریس: یک نانوا در فرانسه، دستگاهی شبیه خودپرداز بانک ساخته است که در هرلحظه از شبانه‌روز می‌توان از آن نان باگت داغ و تازه دریافت کرد. ژان‌لویی‌هکت در باره اختراعش می‌گوید: زمانی که می‌دیدم بسیاری از شاغلان، وقت کافی برای خرید نان تازه ندارند تصمیم گرفتم که یک‌دستگاه عرضه‌کننده نان بسازم. علاوه بر این، نصب این دستگاه در شهر باعث می‌شود تا شهروندان در روزهای تعطیل هم بتوانند نان تازه بخرند. پیش از این قرار بود این دستگاه فقط از ساعت 2بعد از ظهر تا 8صبح روز بعد کار کند اما حالا 24ساعته نان باگت عرضه می‌کند. البته این دستگاه هنوز یک‌مشکل اساسی دارد و ژان مصمم است که آن‌را هرچه زودتر رفع کند؛ خمیر هر نان باگت باید در این دستگاه از چند طبقه داغ عبور کند تا پخته شود و این کار بین 12تا 15دقیقه زمان می‌برد.

آسیمو وارد می‌شود!

توکیو: ربات مشهور و انسان‌نمای آسیمو، قرار است به‌جای کارگران برای انجام ماموریت‌های گوناگون به نیروگاه فوکوشیما که پس از سونامی ژاپن آسیب‌های زیادی دید اعزام شود. بر اساس اطلاعات به دست آمده از این نیروگاه سطح تشعشعات آنچنان بالاست که امکان ورود انسان‌ها به آن وجود ندارد و بسیاری از افراد از نزدیک شدن به آن خودداری می‌کنند. از این رو قرار است ربات‌های شبیه انسان و معروف‌ترین آنها یعنی آسیمو، وارد نیروگاه شوند. آسیمو برای ورود به این نیروگاه نیازمند زنجیرهای نقاله‌ای است که به جای پاهای کنونی‌اش قرار بگیرد زیرا پاهای آن قدرت حرکت خوبی در مناطق تخریب شده را ندارد. همچنین بازوهای آسیمو نیازمند تغییراتی است تا بتواند حرکاتی به نرمی بازوهای انسان داشته باشد.

کد خبر 143107

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار