گروه شهری: اصفهان به‌عنوان نمادگردشگری ایران، این روزها به‌دلیل خشکی زاینده‌رود با کاهش 50‌درصدی گردشگران روبه‌رو شده است.

zayandehroud

عباس حاج‌رسولی‌ها، رئیس شورای شهر اصفهان در جلسه روز گذشته شورای اسلامی شهر اصفهان درباره مشکلات پیش‌آمده ناشی از خشکسالی زاینده‌رود گفت: نگاه به بحث رودخانه زاینده‌رود باید یک نگاه صنعتی باشد. حاج رسولی‌ها ادامه داد: خشک شدن زاینده‌رود علاوه بر خسارات زیست‌محیطی و تهدید اکوسیستم منطقه و همچنین افزایش آلودگی هوا و تاثیرات روانی آن بر شهروندان اصفهانی، موجب شده تا صنعت گردشگری استان نیز با چالش جدی مواجه باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به کاهش 50درصدی ورود گردشگر داخلی و خارجی به اصفهان گفت: خشکی زاینده‌رود علاوه بر خسارت به کشاورزان، تولیدکنندگان صنایع‌دستی و فعالان حوزه گردشگری را نیز با مشکل مواجه کرده است. این در حالی است که علی‌اصغر رضایت، رئیس اتحادیه هتل‌داران اصفهان نیز با تایید کاهش نیمی از گردشگران اصفهان به همشهری گفت: میزان اشغال هتل‌های اصفهان نسبت به‌مدت مشابه در سال گذشته حدود 50 درصد کاهش داشته است.

وی در ادامه افزود: البته میزان کاهش ورود گردشگران خارجی به کشور را باید در عوامل دیگری چون تبلیغات سوء خارجی جست‌وجو کرد اما یکی از دلایل اصلی کاهش ورود گردشگران به اصفهان مربوط به خشکی زاینده‌رود است. رئیس اتحادیه هتل‌داران اصفهان تاکید کرد: سرمایه‌گذاران علاقه‌مند برای فعالیت در عرصه گردشگری اقدام به ساخت هتل در این شهر کرده‌اند اما با توجه به وضعیت فعلی، آنها نیز به‌دلیل خسارت‌های وارده از سرمایه‌گذاری خود ناراحت هستند.

رضایت خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید مقام‌معظم‌رهبری مبنی بر توسعه گردشگری بهتر است دولت هم با نظر مثبت در این عرصه فعالیت داشته باشد، چراکه در حال حاضر بسیاری از هموطنان به جای مقاصد داخلی عازم کشورهای خارجی می‌شوند که همین مسئله خروج ارز از کشور را به‌دنبال دارد.

کد خبر 141083

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز