همشهری آنلاین: هوگو چاوز پیش از ترک ونزوئلا برای ادامه درمان، بخشی از اختیارات خود را به معاون رئیس جمهوری و وزیر دارایی منتقل کرد، اما با خواسته مخالفان برای انتقال تمام اختیاراتش موافقت نکرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، هوگو چاوز، رئیس جمهوری ونزوئلا برای ادامه درمان سرطان بار دیگر به کوبا سفر کرد و اختیارات خود را به الیاس خوآ، معاون خود و خورخه گیوردانی، وزیر دارایی واگذار کرده است.

چاوز پیش از ترک کاراکاس گفت: پزشکان اثری از سلول‌های سرطانی بدخیم در بدن من ندیده‌اند و برای شیمی درمانی به کوبا می‌روم.

وی پیش‌تر در کوبا عمل شد تا غده سرطانی از بدنش خارج شود.

چاوز همچنین اظهار کرد: روحیه‌ای مبارزه طلب دارم و شیمی درمانی را شروع می‌کنم و همه تلاش خود را برای ادامه زندگی خواهم کرد.

چاوز افزود: الان وقت مردن نیست، وقت زنده ماندن است.

چاوز 56 ساله، درباره مدت اقامت در کوبا یا احتمال سفرهای بیشتر به این کشور صحبت نکرد.

رییس جمهور ونزوئلا پیش از ترک کشورش مجوز سفر درمانی را از پارلمان این کشور دریافت کرد.

نمایندگان مخالف خواهان انتقال تمام اختیارات ریاست جمهوری بودند اما چاوز موافقت نکرد.

وی پس از کسب مجوز پارلمان، در جلسه کابینه وزیران که از تلویزیون پخش شد، گفت: بخشی از قدرت خود را به معاون رئیس جمهوری و وزیر دارایی منتقل کرده‌ام.

چاوز پس از جراحی در ناحیه لگن در روز چهارم ژوئیه به ونزوئلا برگشته بود.

وی گفت که به توصیه پزشکان از بار کاری خود کم کرده است.

وی تلاش کرد در انظار عمومی حضور فعالی داشته باشد و بارها در تلویزیون دیده شد.

رییس جمهوری ونزوئلا به طور رسمی از شورای ملی کشور خواست به وی برای سفر به کوبا جهت ادامه درمان بیماری خود از جمله شیمی درمانی اجازه دهد.

وی در اظهارات روز شنبه خود گفت: من از شما قانونگذاران می‌خواهم اجازه دهید غیبتم را از روز شنبه 16 ژوئیه به منظور ادامه درمان در هاوانا که برای بهبود شرایط بیماری‌ام ضروری است، آغاز کنم.

براساس قانون اساسی ونزوئلا، قانونگذاران باید به رئیس جمهور برای غیبت بیش از 5 روز مجوز بدهند.

خبرگزاری رسمی برزیل روز جمعه گزارش داده بود که چاوز دعوت این کشور برای درمان در بیمارستانی در سائوپائولو را پذیرفته است.

کد خبر 140497

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار