مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۰ - ۱۰:۴۹
۰ نفر

همشهری آنلاین : معاون دانشجویی وزیر علوم با اشاره به رفع محدودیت تحصیل دانشجویان ایرانی در سه کشور آمریکا، کانادا و انگلستان گفت: دانشجویان ایرانی می‌توانند از دانشگاه‌های این سه کشور پذیرش بگیرند اما علاوه بر آن باید از کشورهای دیگر هم پذیرش داشته باشند.

 دکتر محمود ملاباشی در گفتگو با خبرگزاری مهر افزود: در حال حاضر اگر گفته می شود که به این سه کشور دانشجو فرستاده می شود به این معنی است که آدم های خاص، رشته های خاص و دانشگاه های خاص می توانند پذیرش آمریکا و کانادا را نیز داشته باشند.

وی افزود: این افراد باید پذیرش از کشورهای دیگر هم علاوه بر آمریکا و کانادا داشته باشند که اعزام آنها عملی شود.

ملاباشی یادآور شد: دانشجویان در هر رشته ای که بتوانند در آن پذیرش بگیرند و مورد نیاز کشور باشد در هر نقطه ای از دنیا باشد می توانند برود.

وی گفت: مشخص است که یک کشور به طور مثال در رشته MBA و یک کشور دیگر در رشته هوا و فضا موفق تر است و سعی ما این است که به بهترین کشورها دانشجویان را اعزام کنیم.

معاون وزیر علوم درباره رفع محدودیت بورسیه در سه کشور آمریکا، کانادا و انگلستان گفت: این محدودیت را ما قائل نشده بودیم که دانشجویان ایرانی به این سه کشور نروند این محدودیت را آن کشورها برای دانشجویان ایرانی قائل شده بودند.

ملاباشی افزود: این سه کشور پذیرش می دادند اما ویزا نمی دادند لذا ما نیز به دانشجویان اعلام کردیم که وقت شان را صرف کشورهایی نکنند که پذیرش می دهند و ویزا نمی دهند.

کد خبر 139532

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

وبگردی