همشهری آنلاین: پرویز پرستویی بازیگر گزیده کار سینمای ایران، 56 ساله شد.

پرویز پرستویی

به گزارش ایسنا، این بازیگر در دوم تیرماه 1334 در همدان متولد شد و فعالیتش را در تئاتر با نمایش "ماجرای یک محل" در سال 48 و بازیگریش را در سینما با "دیار عاشقان" در سال 1362 آغاز کرد.

پرویز پرستویی که بازی در دو فیلم "سیزده"9" و "خرس" تنها فعالیتش در دو سال اخیر بوده است طی روزهای گذشته، علت کم کاریش را در این سالها احترام به مخاطب عنوان کرد و گفت: وقتی فیلمنامه با خود من ارتباط برقرار نمی‌کند چگونه با مخاطب برقرار کند.

من هم که اگر کاسب بودم مرتب کار می‌کردم، از این فیلم به آن فیلم از آن فیلم به این فیلم. بالاخره در شرایطی که زندگی می‌کنم که شرایط سختی هم هست، بدم نمی‌آید که تا تنور داغ است بزنیم و بچسبانیم و به قول معروف پس اندازی برای خودمان داشته باشیم.

به هرحال هر کسی دوست دارد در رفاه باشد، ولی جاهایی آدم با خودش می‌گوید، به چه قیمتی؟ تماشاگر همیشه برای من با هر نگاه و ایدئولوژی قابل احترام است و همیشه از کارهایی که کردم تن لرزه داشته‌ام که شرمنده این تماشاگر نشوم.

تماشاگری که آخر هفته خودش را هزینه کرده و به سختی با خانواده به سینما می‌رود، من باید برای او جوابی داشته باشم، او این خرج را به نوعی برای من کرده و خیلی بد است که من دست خالی او را بیرون بفرستم.

وی که قرار است در فیلمی کمدی بنام "طبقه دوم مال من" برای سومین بار با کمال تبریزی همکاری داشته باشد درباره کارهای آینده اش اظهار کرد: قصدم این است بعد از سرانجام پیدا کردن کار فیلمی که قرار است با کارگردانی ایرانی مقیم آلمان با موضوع مهاجرت کار کنم و تنها دو بازیگر ایرانی دارد، کار بعدی‌ام حتما تئاتر باشد و خودم می‌خواهم آنرا کارگردانی کنم و دغدغه‌ام این است، حتما آنرا کارکنم.

پرستویی که بعد از "کتاب قانون" فیلمی در حال اکران نداشته است بزودی با "سیزده59" روی پرده می رود.

از دیگر فیلمهای سینمایی این بازیگر می‌توان به حکایت آن مرد خوشبخت، آدم برفی، لیلی با من است،‌ مهر مادری، روانی، آژانس شیشه‌ای، مرد عوضی، روبان قرمز، موج مرده، آب و آتش، دیوانه‌ای از قفس پرید، مارمولک، کافه ترانزیت، بید مجنون پاداش سکوت و صد سال به این سالها اشاره کرد.

پرستویی که دبیری جشن یازدهم سینمای ایران را در سال 86 عهده‌دار بوده بارها موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر از جشنواره فیلم فجر شده است.

 

کد خبر 138353

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار