همشهری آنلاین: رئیس جمهور با تاکید بر این‌که مقابله با استکبار و ضدیت با رژیم صهیونیستی بایستی ملاک عمل و رفتار گروه‌ها، احزاب، ‌متفکران، اصحاب رسانه و ملت های منطقه در خیزش‌های انقلابی باشد، تمامی ملت‌ها را به هوشیاری در قبال نقشه‌های جدید مستکبران توصیه کرد.

احمدی نژاد

 به گزارش ایسنا، دکتر محمود احمدی‌نژاد در دیدار جمعی از شخصیت‌های فرهیخته، علما، روشنفکران، نویسندگان، اصحاب رسانه و جوانان انقلابی و شخصیت‌های سیاسی مصر با تاکید بر همدلی و همراهی ملت ایران با ملت‌های منطقه و ملت مصر اظهار داشت: دو ملت از اشتراکات فراوانی برخوردار هستند و هر دو موحد و به دنبال یگانه‌پرستی و استقرار عدالت و آزادی حقیقی و سرافرازی برای ملت‌ها بوده و با هر نوع تحقیر و ذلت مخالف هستند .

 رئیس جمهور با اشاره به این‌که دو ملت ایران و مصر از نگاه فراملی، فرانژادی و فراجغرافیایی برخوردار هستند، گفت: دو کشور کانون جوشش اندیشه، علم، فرهنگ و تمدن هستند و صدها سال پرچمدار تمدن بشریت بودند و در زمانی که دیگران در عقب ماندگی و اختلافات قومی به سر می‌بردند ایران و مصر کانون فکر، علم ، تمدن و فناوری بودند.

 احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه دو ملت ایران و مصر از نگاه انسانی به مناسبات جهانی برخوردار هستند، خاطر نشان کرد: ایران و مصر هیچ گاه به دنبال سلطه بر دیگران و تضییع حقوق سایر ملت‌ها نبودند و همواره خواهان عدالت، آزادی، عزت و رفاه برای همه ملت‌ها هستند.

 رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دو ملت ایران و مصر زنده و بیدار هستند، گفت: امروز بیداری عمیقی در بین دو ملت حاصل شده که بی‌تردید مقدمه تحولات بزرگتر و تحقق آرزوهای تاریخی است.

 احمدی‌نژاد افزود: دو ملت ایران و مصر از وضع موجود جهان ناراضی و آن را در شان انسان نمی‌دانند، هر دو ملت ظلم ستیز و مخالف سلطه برده داران و مستکبران بر جهان هستند.

 رئیس جمهور وجود دشمن مشترک را از دیگر نقاط اشتراک دو ملت ایران و مصر دانست و گفت: نظام سرمایه داری به سردمداری آمریکا و ولیده منحوس او یعنی رژیم صهیونیستی نه تنها دشمن مشترک ما بلکه دشمن همه ملت‌های جهان است.

 احمدی‌نژاد افزود: دولت‌های استعماری و سرمایه‌داری حاکم بر جهان همان برده‌داران و استعمارگران دیروز هستند که امروز نقاب حقوق بشر و دمکراسی بر چهره زدند و طی 500 سال همواره به دنبال سلطه به منطقه بودند.

 رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: صد سال قبل سلطه‌گران از غفلت تاریخی و در دوره‌ای که ملت‌های ما در آستانه خواب عمیق بودند، حساس‌ترین نقطه منطقه را به تصرف درآورده و با طراحی و مقدمات فاسد رژیم جعلی و جنایتکار صهیونیستی را به زور سرنیزه در فلسطین تحمیل کردند.

 وی با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی نماینده استعمارگران و برده‌داران سابق در منطقه و دشمن مشترک ملت‌های منطقه است خاطر نشان کرد: این رژیم تاسیس شد تا دائماً اختلاف ایجاد کرده و ملت‌های منطقه را تحقیر کند تا زمینه را برای غارت مستکبران فراهم سازد. اما امروز به ‌واسطه مقاومت و بیداری ملت‌های منطقه شرایط به گونه‌ای شده که حتی خوش خیالترین عناصر سیاسی منطقه نیز به این باور رسیده‌اند که دشمن اصلی آنها سردمداران آمریکا و متحدین اروپایی و رژیم صهیونیستی است.

 رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: عناصری که امروز در فلسطین اشغالی به اصطلاح دولت تشکیل داده اند مهره‌ها و عروسک‌هایی هستند که در جلوی صحنه ماموریت نقش آفرینی دارند و عناصر و سیاست گذاران اصلی در پشت صحنه آمریکا قرار دارند.

 احمدی‌نژاد گفت: اگر امکانات و ظرفیت ملت‌های منطقه با هم مجتمع شود و با توجه به اینکه این منطقه مرکز اصلی انرژی جهان و کانون تمدن و فرهنگ اسلامی - انسانی و چهار راه سیاسی جهان محسوب می‌شود می‌توان تمام نیازمندی‌های ملت‌های منطقه را بدون نیاز به بیگانگان تامین کرد.

 رئیس جمهور خاطر نشان کرد: دشمنان قصد دارند علت اصلی عقب ماندگی و فقر ملت‌های منطقه را، خود این ملت‌ها و از جمله اختلاف سلیقه در نگاه‌های مذهبی معرفی کنند در حالی که به گواهی تاریخ وضعیت امروز مولود سلطه سلطه گران و تحمیل به ملت‌های منطقه است .

 احمدی‌نژاد با بیان اینکه آقای بوش با هدف نجات اقتصاد آمریکا و نجات رژیم صهیونیستی که فاقد هر نوع مشروعیتی بوده و منفورترین رژیم در دنیا است به منطقه لشکر کشی کرد، گفت: اگر ماجرای مشکوکی به نام هولوکاست بهانه تشکیل رژیم صهیونیستی شد ماجرای مشکوک دیگری به نام 11 سپتامبر بهانه حمله به منطقه قرار گرفت اما بیداری و همدلی ملت‌ها موجب شد سلطه‌گران شکست خورده و در باتلاق منطقه فرو بروند.

 رئیس جمهور خاطر نشان کرد: امروز سردمداران آمریکا سیاست و نقاب‌های خود را عوض کرده و بدنبال تغییر مهره‌ها و عروسک‌های دست نشانده خود در جهان هستند، آنان امروز با قیافه طرفداری از ملت های منطقه و با شعار دمکراسی و حقوق بشر به صحنه آمدند اما همچنان هدف قبلی که نجات اقتصاد آمریکا و رژیم صهیونیستی است را دنبال می‌کنند.

 احمدی‌نژاد گفت: اقتصاد جهان دیگر ظرفیت پذیرش دارائی‌های کاغذی دولت آمریکا را ندارد و تبعات این اقدام به داخل آمریکا برگشته است لذا سلطه‌گران برای نجات خود نیازمند تسلط مجدد بر منطقه و در اختیار گرفتن انرژی ارزان قیمت هستند.

 رئیس جمهور تصریح کرد: رژیم صهیونیستی غده سرطانی است لذا حتی اگر در یک وجب از سرزمین فلسطین باقی بماند تکثیر شده و اجازه نخواهد داد ملت‌های ما در امنیت و آرامش زندگی کنند.

 احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: امروز دشمنان با نقاب طرفداری از ملت‌های منطقه و با سلاح تفرقه به صحنه آمدند.

 رئیس جمهور تاکید کرد: بی‌تردید مستکبران و سلطه‌گران منشاء اصلی ایجاد اختلاف مذهبی و دودستگی بین شیعه و سنی هستند این در حالی است که مسلمانان به خدای واحد و یک پیامبر و کتاب آسمانی اعتقاد دارند و همه با یکدیگر برادر هستند و بنده حاضرم شخصا برای نجات فلسطین در کنار ملت مظلوم این سرزمین صدها بار جان بدهم، این آرزوی همه ملت ایران است.

 احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: سلطه‌گران در حالی از اختلاف و دو دستگی بین مسلمانان حرف می‌زنند که در اروپا 72 فرقه وجود دارد و تا قبل از پایان جنگ دوم جهانی همیشه قتل و کشتار در آنجا حاکم بوده و در طول تاریخ زشت‌ترین صحنه های ضد بشری در اروپا و آمریکا شکل گرفته است، اما آنان پس از جنگ جهانی دوم تصمیم گرفتند با هم متحد شده و سایر ملت ها را تحت سیطره خود قرار داده و ثروت آنها را غارت کنند .

 رئیس جمهور با بیان اینکه ایجاد تفرقه ابزار اصلی پیشبرد سیاست‌های آمریکا و متحدینش در بین ملت‌های جهان و حتی در درون یک ملت است، تاکید کرد: بی‌تردید اگر ملت‌های منطقه با هم متحد باشند جایی برای صهیونیست‌ها و مستکبران باقی نخواهد ماند.

 رئیس جمهور با اشاره به سخنرانی رئیس جمهور آمریکا و شروط سیاسی وی به منظور اعطای وام به مصر اظهار داشت : اگر ایران و مصر دست به دست هم بدهند نیازی به اینگونه وام‌های با منت و تحمیلی نخواهند داشت. ملت ایران در طول 32 سال به رغم میل آمریکا و رژیم صهیونیستی و متحدین آنها در عرصه‌های مختلف به پیشرفت‌های بزرگی نایل آمده و امروز با کمال افتخار آمادگی دارد به عنوان یک وظیفه همه تجربیات خود را در اختیار ملت مصر و همه ملت‌های جهان قرار دهد.

 احمدی‌نژاد با بیان اینکه ملت ایران عزت و پیشرفت مصر را عزت و پیشرفت خود می‌داند تاکید کرد: دشمنان دو ملت نمی‌خواهند بین ایران و مصر رابطه دوستی و برادرانه برقرار شود؛ چرا که می‌دانند از همدلی و همکاری دو کشور قدرت اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی بزرگی در جهان به وجود خواهد آمد که بواسطه آن باید رژیم صهیونیستی منطقه را ترک کند.

 احمدی‌نژاد افزود: بلافاصله پس از اینکه ایران و مصر در کنار هم قرار بگیرند صهیونیست‌ها چاره‌ای جز فرار از منطقه نخواهند داشت، آنان تا امروز به واسطه ایجاد فاصله بین ملت‌های منطقه به ویژه ایران و مصر بوده که توانسته‌اند خودشان را قالب کنند.

 رئیس جمهور با اشاره به دعوت هیات مصری از وی برای سفر به مصر اظهار داشت: سفر به مصر جزء آرزوهای بنده است و به محض اینکه دعوتی از جانب مسئولین مصر انجام شود با افتخار به دیدار ملت بزرگ مصر خواهم شتافت.

 احمدی‌نژاد گفت: امروز ملت‌های منطقه در متن یک تحول بزرگ قرار گرفته‌اند و ماموریت‌های ما تازه آغاز شده است و در نقطه ابتدای حرکت قرار داریم اولین مأموریت ما این است که کشورهای خود را پیشرفته، عزتمند و قوی کنیم و به این ترتیب ماموریت تاریخی و جهانی مشترک خود را انجام دهیم که سرنوشت نهایی بشر به انجام درست این ماموریت بستگی دارد .

 رئیس جمهور با اشاره به اینکه مکاتب فکری معاصر به طور کامل با بن‌بست و شکست مواجه شده‌اند، اظهار داشت: جهان نیازمند نظم ، اندیشه، تئوری و نظریه جدیدی است و امروز سوال بشریت این است که کدام اندیشه و فرهنگ می‌تواند پاسخگوی حقیقی نیازهای بشریت باشد و کرامت انسان ها را حفظ و صلح و امنیت واقعی را برقرار کند و باور ما این است که اندیشه‌ای که در ایران و مصر حاکم است می‌تواند به این نیاز بشریت پاسخ دهد.

 رئیس جمهور افزود: آمریکا و اروپا از مصر و ایران وحشت دارند چرا که می‌دانند این دو ملت از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار هستند که هرگاه شرایط مناسبی فراهم شود می‌توانند فرهنگ و اندیشه خود را جهانی کنند.

 احمدی‌نژاد گفت: امروز جهان در انتظار مکتب و راه جدیدی است و دو ملت ایران و مصر با همدلی و وحدت می‌توانند به این نیاز بشریت پاسخ روشن و درستی بدهند که البته مقدمه آن اتحاد ملت‌های منطقه برای ریشه کن کردن رژیم صهیونیستی و احقاق حقوق ملت مظلوم فلسطین و پاکسازی منطقه از سلطه بیگانگان است .

 رئیس جمهور همچنین با گرامیداشت یاد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امام راحل مردی بود که از متن ملت‌های ما برخاست و همه را به بازگشت به راه انبیاء الهی دعوت کرد؛ ایشان به یک ملت، جغرافیا و نژاد خاصی تعلق ندارد چون انسان کمال یافته‌ای بود و انسان کمال یافته، انسانی جهانی و فطری است. امام خمینی (ره) راه عزت و سرافرازی را برای همه ملت‌ها باز کرد.

کد خبر 136717
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز