سه‌شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۰ - ۱۷:۰۹

همشهری آنلاین: فروش فیلم "کپی برابر اصل" ساخته عباس کیارستمی در سینماهای آمریکا به ‌٢/١ میلیارد تومان نزدیک شد.

کپی برابر اصل

به گزارش ایسنا،‌ براساس آمار منتشرشده در وب‌سایت‌های مربوط به فروش جهانی فیلم‌های درحال اکران، فروش فیلم "کپی برابر اصل" در آمریکا طی 2 روز گذشته به یک میلیارد و ‌١٩٠ میلیون تومان رسید.

این فیلم که از روز ‌‌١١ مارس نمایش خود را در سینماهای آمریکا آغاز کرده است، در هفتمین هفته اکران فروش ‌‌٧٨ هزار دلار را به‌دست آورد تا مجموع فروش آن به ‌٠٨١/١ میلیون دلار برسد.

باوجود آنکه "کپی برابر اصل" تنها در ‌‌٥٧ سینمای آمریکا درحال اکران است، اما روند صعودی فروش این فیلم نشان می‌دهد احتمالا آمریکا رکورددار فروش این فیلم در مقایسه با دیگر کشورهای جهان خواهد شد و درحال حاضر ‌‌١٧ درصد از کل فروش جهانی "کپی برابر اصل" را تشکیل می‌دهد.

با احتساب فروش "کپی برابر اصل" در آمریکا، جدیدترین ساخته کیارستمی که در جشنواره کن سال گذشته جایزه بهترین بازیگر زن را برای "ژولیت بینوش" به‌همراه آورد، اکنون فروش ‌‌٤ میلیارد و ‌٩٦٠ میلیون تومان را پشت سر گذاشته است.

این فیلم هم‌اکنون در سینماهای استرالیا، اتریش، بلژیک، لوکزامبورگ، برزیل، فنلاند، فرانسه، الجزایر، مراکش، تونس، ایتالیا، لبنان، نیوزلند، پرتغال، روسیه، اسپانیا، ترکیه، تایوان، سوئد، انگلیس و ایرلند درحال نمایش است که در اسپانیا و فرانسه مرز فروش یک میلیون دلار را گذرانده است.

این فیلم که از روز ‌‌٢٩ اکتبر در سینماهای اسپانیا به‌روی پرده رفته است، تاکنون به فروش ‌‌١/٥٣ میلیون دلار رسیده تا پس از فرانسه دومین کشور استقبال‌کننده از این فیلم نام بگیرد.

"کپی برابر اصل" تاکنون در جشنواره‌های متعددی چون ریودوژانیرو، ملبورن، نیویورک، ابوظبی و شیکاگو نمایش یافته و اخیرا به جشنواره‌ انجمن فیلم آمریکا نیز دعوت شد.

این فیلم اولین اثر کیارستمی بود که در خارج از ایران و در توسکانی ایتالیا فیلم‌برداری شد و کمپانی "MK2" فرانسه به‌همراه "آنجلو بارباگالو" از ایتالیا تهیه‌کنندگی آن را برعهده داشتند.

داستان "کپی برابر اصل" درباره نویسنده‌ای است، که کتابش برنده جایزه بهترین ترجمه سال شده است. او برای انجام مصاحبه مطبوعاتی به فلورانس آمده و عنوان می‌کند ایده کتابش را در فلورانس به دست آورده است.

در این سفر او با زنی که صاحب یک گالری آنتیک است، آشنا می‌شود و بحث‌های متعددی درباره اصل‌بودن و کپی‌بودن اشیای عتیقه میان آن‌ها انجام می‌شود و ...

این فیلم سال گذشته جایزه "خوشه‌ طلایی" جشنواره‌ فیلم والادولید اسپانیا را برای بهترین فیلم کسب کرد،‌ برای نمایش در کشورهای استرالیا، آرژانتین، پاراگوئه، اروگوئه، شیلی، هنگ‌کنگ، هلند و سوئیس به کمپانی‌های توزیع و پخش فروخته شده است.

کد خبر 133461

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار