همشهری‌آنلاین: نخستین نمایشگاه انفرادی عکس سیف‌اله صمدیان با عنوان بامداد از روز جمعه 12 آذر ماه جاری در تهران برگزار می‌شود.

samadian

او که عکاسی را از 15 سالگی در سال 1347 با دستیاری برادر بزرگترش در تاریکخانه عکس در انباری خانه شان در ارومیه آغاز کرده حالا پس از 42 سال تجربه در زمینه‌های مختلف عکاسی به‌ویژه عکاسی مستند اجتماعی و بیش از 30 سال فعالیت در عرصه‌های اجرایی نمایشگاه های عکاسی در داخل و خارج از کشور و برگزار کننده هفت دوره جشن تصویر سال، نخستین نمایشگاه انفرادی عکس خود را در تهران به تماشا می‌گذارد.

بهانه‌ اصلی صمدیان برای برگزاری این نمایشگاه علاقه دیرپای او به شعر است که به مناسبت هشتادوپنجمین سالروز تولد احمد شاملو برپا می‌شود.

این نمایشگاه دربر گیرنده‌ی عکس‌هایی است که در فاصله‌ی سال‌های 1370 تا 1372 در خانه‌ احمد شاملو در دهکده - پردیس کرج- گرفته شده‌اند.

نخستین نمایشگاه انفرادی عکس سیف‌اله صمدیان

بامداد شامل 20 قطعه عکس سیاه و سفید این هنرمند در ابعاد 60 در 80 سانتیمتر است که از 12 تا 22 آذرماه جاری در نگارخانه‌ی شماره 6، واقع در خیابان خردمند شمالی، کوچه هجدهم، پلاک شش، طبقه هم‌کف دایر است.

همزمان با گشایش این نمایشگاه مجموعه‌ آثار به ‌نماش درآمده در قالب کاتالوگی با همکاری نشر نظر با مقدمه‌ سیف اله صمدیان و نوشتاری از آیدا شاملو منتشر خواهد شد.

کد خبر 122009

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار