سه‌شنبه ۲۵ آبان ۱۳۸۹ - ۱۸:۰۳
۰ نفر

همشهری آنلاین: بیماری راشیتیسم یا نرمی استخوان که یک بیماری مربوط به قرن هفدهم است، پس از 80 سال دوباره در انگلیس سر برآورده و پزشکان ادعا ‌کرده‌اند که بازگشت این بیماری نتیجه الگوی زندگی مدرن است.

rachitism

« به نظر می‌رسد که استفاده زیاد و افراطی از کرم‌های ضد آفتاب، بازی کردن مداوم کودکان با رایانه‌ و تماشای تلویزیون به جای قرار گرفتن در فضای آزاد و نیز رژیم غذای نامناسب، عوامل اصلی ظهور مجدد بیماری راشیتیسم هستند. » پزشکان انگلیسی در مورد ظهور مجدد راشیتیسم در جامعه چنین نظری دارند.[نسل اینترنت در معرض خطر نرمی استخوان]

به گزارش ایسنا، این پزشکان تاکید کردند: در حال حاضر کودکان در هر طبقه اجتماعی و از تمام اقشار جامعه ممکن است به این بیماری مبتلا شوند و این بار بیماری راشیتیسم که ناشی از کاهش شدید ویتامین D در بدن است، فقط به خانواده‌های فقیر و بی‌بضاعت محدود نمی‌شود.

نیکلاس کلارک ـ پروفسور جراحی ارتوپدی اطفال در دانشگاه سوتامپتون و دستیارش دکتر جوستین دیوس اخیرا روی 200 کودک مبتلا به مشکلات استخوانی مطالعه کرده و به این نتایج دست یافته‌اند.

کلارک تاکید کرد: بسیاری از این کودکان دچار کمبود شدید ویتامین D بودند و نیاز به درمان داشتند. وجود این ویتامین برای جذب کلسیم ضروری است که حاصل آن تقویت استخوان‌ها و دندان‌ها است

کد خبر 120883

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها