همشهری‌آنلاین: رقابت بزرگ و عجیبی در مادرید اسپانیا درحال برگزاری است که شرکت کنندگان آن برای قهرمان شدن باید 20 دقیقه چرت بزنند.

Amigos de la Siesta

به گزارش مهر، رویای تمام تنبل‌های روی زمین این است که بخوابند و پول به دست بیاورند. این رویا در مادرید در حال تحقق است.

این روزها در پایتخت اسپانیا رقابتی درحال برگزاری است که تا 23 اکتبر به طول می انجامد. این رقابت که اولین دوره از" مسابقات ملی چرت زدن" است را انجمن " Amigos de la Siesta" (دوستان چرت زدن) برگزار می کند. برنده نهایی که بتواند بیشترین امتیاز چرت زدن را به دست بیاورد جایزه هزار یورویی این رقابت را از آن خود می کند.

این رقابت با هدف مقابله با زندگی مدرن که به دلیل کار انسانها را از خواب نیمروز محروم می کند برگزار می شود.

360 شرکت کننده این رقابت باید 20 دقیقه چرت بزنند. براساس قوانین این رقابت عجیب شرکت کنندگانی که بتوانند پس از چند ثانیه بخوابند و افرادی که هنگام خواب با صدای بلندتری خرخر کنند امتیازات بالاتری کسب می کنند.

Amigos de la Siesta

شرکت کنندگان نمی توانند خود را به خواب بزنند و تقلب کنند زیرا یک پزشک با اندازه گیری کیفیت خواب کسانی که خود را به خواب می زنند شناسایی می کند.

به گفته رئیس انجمن "دوستان چرت زدن"، چرت زدن در اسپانیا نوعی "ورزش ملی" است. درحقیقت خواب نیمروز فعالیتی برای حفظ سلامت است که استرس روزانه را از بدن دور کرده و کمک می کند که بدن دوباره انرژی کسب کند.

براساس گزارش کورییره دلا سرا، رئیس این انجمن در این خصوص توضیح داد: زندگی مدرن خطرناک بوده و با فرهنگ خواب نیمروز در تضاد است. زمانی که افراد یک چرت کوتاه می زنند زندگی را برای خود آرامتر می کنند.

کد خبر 118922
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیب اجتماعی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز