دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۸۹ - ۱۲:۳۱
۰ نفر

همشهری آنلاین: استانداری البرز در ساختمان فرمانداری کرج مستقر و فرمانداری کرج نیز به ساختمانی در بلوار ملاصدرای این شهر منتقل شد. همچنین احداث ساختمان فرمانداری کرج در محوطه کنونی استانداری البرز آغاز شد.

استان البرز

به گزارش واحد مرکزی خبر، وزیر کشور علاوه بر افتتاح ساختمان استانداری، سالن اجتماعات شهدای دولت را در محل استانداری البرز افتتاح کرد.

محمد مصطفی نجار پیش از افتتاح استانداری البرز با حضور در گلزای شهدای چهارصد دستگاه کرج به مقام شامخ شهیدان انقلاب و دفاع مقدس ادای احترام کرد.

وزیر کشور  عیسی  همچنین فرهادی فرماندار وی‍ژه کرج را با حفظ سمت به عنوان سرپرست استانداری البرز معرفی  کرد.

 نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، دوم تیر امسال به تشکیل استان البرز رای مثبت دادند و این لایحه 16 تیر به تایید اعضای شورای نگهبان رسید .

 تشکیل استان البرز حدود 10 سال پیش مطرح شد و یک بار این لایحه در مجلس ششم به رای گذاشته شد اما در آن زمان به تصویب نرسید .

 در دولت نهم و در دور نخست سفرهای استانی رئیس جمهور به شهرستان کرج، بحث تشکیل استان البرز بار دیگر مطرح شد و از آن زمان وزارت کشور با بررسی و کارشناسی ، نوشتن لایحه تاسیس استان البرز را در دستور کار خود قرار داد .

 هیئت وزیران این لایحه را اواخر سال 1388 تصویب و به مجلس ارائه کرد.

 مجلس شورای اسلامی نیز کار بررسی این لایحه را در کمیسیون هایی مانند شوراها ، امنیت ملی و سیاست خارجی و برنامه و بودجه پیگیری کرد و پس از تجمیع نظر کمیسیون ها و ارائه آن به کمیسیون شوراها در صحن مجلس مطرح شد.

 لایحه تشکیل استان البرز با 144 رای موافق و 44 رای مخالف و 19 رای ممتنع به تصویب نمایندگان مردم رسید.

 استان البرز به مرکزیت کرج و شامل 3 شهرستان کرج ، ساوجبلاغ و نظرآباد است.  این استان بیش از 3 هزار کیلومتر مربع وسعت و حدود 2 میلیون و 500 هزارنفر جمعیت دارد.

 استان البرز در دامنه جنوبی رشته کوههای البرز قرار گرفته که از شمال به استان مازندران، از جنوب به شهرستان شهریار و استان مرکزی ، از غرب به استان قزوین و از شرق به استان تهران محدود می‌شود.

کد خبر 116004
منبع: همشهری آنلاین

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز