همشهری آْنلاین: سازمان امور مالیاتی کشور با صدور اطلاعیه‌ای از تمدید مهلت ارایه اظهارنامه مالیاتی در شهر تهران، شهرری، شمیرانات، بومهن و استان خوزستان و هرمزگان تا روز شنبه 2 مردادماه خبر داد.

سازمان امور مالیاتی

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از روابط عمومی سازمان امور مالیاتی ایران، علی عسکری، رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، با استناد به تبصره یک ماده 177 قانون مالیات‌های مستقیم که عنوان می‌کند هر گاه آخرین روز مهلت یا موعد مقرر برای تسلیم اظهارنامه یا سایر اوراقی که مودی مالیاتی به موجب مقررات مکلف به تسلیم آن است، مصادف با تعطیل یا تعطیلات رسمی یا عمومی شود، اولین روز بعد از تعطیل یا تعطیلات مزبور برحسب مورد، جزو مهلت یا موعد مقرر جهت تسلیم اظهارنامه یا اوراق مذکور محسوب خواهد شد، مهلت ارایه اظهارنامه‌های مالیاتی را در استان تهران، صرفا برای ادارات امور مالیاتی شهر تهران، شهرری، شمیرانات و شهر بومهن تا روز شنبه دوم مرداد ماه تمدید کرد. 

بر اساس این گزارش، ادارات امور مالیاتی مورد اشاره ، روز جمعه ( اول مرداد ) تا ساعت 18 و روز شنبه دوم مرداد ماه تا ساعت 22 دایر خواهند بود و واحدهای ستادی سازمان نیز با توجه به وظایف سازمانی محوله با حضور در محل کار خود در زمان های یاد شده آماده ارائه هر گونه راهنمایی و پاسخ به سؤالات همکاران و مودیان محترم خواهند بود. 

بر همین مبنا، ادارات امور مالیاتی استان خوزستان و هرمزگان نیز به دلیل اینکه روزهای کاری پنجشنبه به دلیل گرمای بالای فصل تابستان تعطیل اعلام شده‌اند، با استناد به همین ماده قانونی، روز شنبه تا ساعت 22 دایر خواهند بود. 

با هماهنگی بانک ملی ایران و سازمان امور مالیاتی کشور، ساعت کاری تعدادی شعبه منتخب بانک ملی در شهر تهران نیز تا ساعت 22 روز شنبه دوم مرداد افزایش یافت. 

این تعداد شعبه برگزیده، در روز جمعه اول مرداد نیز تا ساعت 18 به اخذ وجوه مالیاتی خواهند پرداخت.

کد خبر 112175

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار