یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۸:۵۴
۰ نفر

گروه سیاسی: وزارت دفاع در بیانیه‌ای شهید چمران را الگوی تمام عیار همت مضاعف و کار مضاعف توصیف کرد.

در این بیانیه با اشاره به نقش ممتاز و منحصر به فرد شهید چمران در روزهای آغازین دفاع مقدس آمده است: شهید چمران با کوله‌باری از تجارب ارزشمند در مبارزه با ظلم و ظالمان و متجاوزین اشغالگر در لبنان و فلسطین با ایثار و جانفشانی و فرماندهی مقتدر و جسورانه، ماشین جنگی ارتش صدام را متوقف و منهدم کرد و زمینه را برای پیروزی پی در پی رزمندگان اسلام فراهم کرد.

در ادامه این بیانیه می‌خوانیم: شهید چمران در مدت کوتاه تصدی مسئولیت خطیر وزارت دفاع، سنگ بنای صنعت مستقل و بومی دفاعی را بنا گذاشت و روح خودباوری را در کالبد فرزندان انقلابی، مستعد و مؤمن این مرز و بوم دمید. در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: کربلای خوزستان و دشت خونرنگ دهلاویه و مردم شریف و قدرشناس ایران و ملت‌های آزاده جهان هیچگاه خاطره رزم بی‌امان و فداکاری این فرزند برومند امام (ره) و انقلاب را فراموش نخواهند کرد.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با گرامیداشت بیست و نهمین سالگرد عروج ملکوتی این عالم و عامل و مهاجر و مجاهد فی‌سبیل‌الله، مفتخر است که نام شهید چمران و شهدای والا مقامی همچون فکوری و نامجو بر تارک آن می‌درخشد و در پرتو انوار این شهیدان گرانقدر است که سربازان سنگر صنایع دفاعی یکی پس از دیگری قله‌های علم و فناوری را فتح و از آرمان شهیدان و خط امام(ره) و رهبری پاسداری و حراست می‌کنند.

کد خبر 110103

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست داخلی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز