سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۵:۰۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان حوادث بازداشتگاه کهریزک دوشنبه برگزار شد

که طی آن کیفرخواست مربوط به 12 متهم این حادثه قرائت گردیده و قاضی نیز ختم رسیدگی را اعلام کرده است. یک منبع آگاه ضمن اعلام این خبر به مهر افزود: روز گذشته ( دوشنبه 17خرداد) هشتمین و آخرین جلسه دادگاه موسوم به پرونده کهریزک برگزار شد و طی آن کیفرخواست 12 متهم این پرونده قرائت گردید و قاضی هم پس ازاستماع سخنان متهمان و خانواده‌های آسیب‌دیده، ختم رسیدگی را اعلام کرده است.

متهمان این پرونده رده‌های مختلف نظامی از درجات سرتیپ، سرهنگ، ستوان، استوار و گروهبان را شامل می‌شوند.

قاضی دادگاه با صرف وقت و دقت زیاد پس از برگزاری 8 جلسه مفصل 5 تا 6 ساعته و اخذ دفاعیات متهمان، روز گذشته ختم رسیدگی‌ها را اعلام کرده و قرار است طی یک هفته تا 10 روز آینده احکام متهمان این پرونده را صادر نماید.

به گفته این مقام آگاه یکی از متهمان پرونده کهریزک یک مقام سابق در نیروی انتظامی است. همچنین بخش مهمی از پرونده کهریزک مربوط به قضاتی است که حکم انتقال افراد را به بازداشتگاه کهریزک صادر کرده‌اند. این پرونده که نام یک مقام سابق قضایی در آن به چشم می‌خورد نیز جداگانه در حال رسیدگی است.

بر این اساس، رسیدگی به پرونده متهمان بازداشتگاه کهریزک نشان دهنده اهتمام نظام و دستگاه قضایی بر اجرای دستور رهبر معظم انقلاب برای پیگیری دقیق و بدون تاثیر پذیری از حاشیه ها در خصوص متخلفین حوادث بازداشتگاه کهریزک و همچنین تائید کننده سخنان قاطع رئیس قوه قضائیه در اراده دستگاه قضایی برای برخورد جدی با هر گونه تخلفات و تخطی از قانون است که بدون سر و صدا و به دور از پرداختن به حواشی در  رسیدگی به این مسائل دنبال می‌شود.

این دادگاه به تشخیص قانونی قاضی پرونده و به جهت اتقان رسیدگی و پرهیز از تاثیر حاشیه سازی‌ها به صورت غیر علنی برگزار شده است.

کد خبر 109245

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز