سه‌شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۸۸ - ۱۳:۰۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از توقف واردات گازوئیل خبر داد و گفت:

هم اکنون موجودی بنزین ذخیره شده در کارت‌های هوشمند خودروهای شخصی 1.2 میلیارد لیتر نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، فرید عامری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هم اکنون بیش از 2 میلیارد لیتر بنزین در کارت هوشمند خودروهای شخصی ذخیره سازی شده است، گفت: تا پایان آذر ماه امسال موجودی بنزین ذخیره شده در کارت هوشمند خودروهای شخصی حدود یک میلیارد و 250 میلیون لیتر بوده است.

وی با بیان اینکه پس از تحویل 240 لیتر ذخیره بنزین دوره زمستانی خودروهای شخصی، این ذخیره تا پایان دی ماه امسال به بیش از دو میلیارد لیتر افزایش یافته است، تصریح کرد: در حال حاضر موجودی بنزین ذخیره سازی شده در کارت‌های هوشمند خودروها نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود یک میلیارد و 200 میلیون لیتر کاهش یافته است.

واردات گازوئیل متوقف شد

مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی همچنین در پاسخ به خبرنگار مهر با اشاره به توقف واردات گازوئیل به کشور از حدود 20 روز گذشته تاکنون، در مورد دلایل این توقف واردات، توضیح داد: هم اکنون ذخیره سازی گازوئیل کشور در شرایط مطلوبی قرار دارد به طوری که در شرایط فعلی ظرفیت مخازن تکمیل شده است.

به گزارش مهر، متوسط واردات گازوئیل ایران در 10 ماه نخست سالجاری بیش از 6 میلیون لیتر در روز بوده است.
بر این اساس، در 10 ماهه نخست سالجاری در مجموع یک میلیارد و 35 میلیون لیتر گازوئیل در قالب سه محموله وارد کشور شده است.

اولین محموله گازوئیل وارداتی شهریور ماه امسال با حجم 340 میلیون لیتر در بنادر جنوبی ایران تخلیه شده بود.

همچنین دومین محموله گازوییل وارداتی به حجم 290 هزار تن (معادل 345 میلیون لیتر) در اواسط آبان ماه و سومین محموله به حجم 290 هزار تن (معادل 350 میلیون لیتر) آذر ماه سالجاری در بنادر خلیج فارس تخلیه شده بود.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به سوآپ فرآورده‌های نفتی از کشورهای حاشیه دریای خزر، یادآور شد: از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از 400 هزار تن فرآورده نفتی سوآپ شده است.

کد خبر 101307

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار صنعت و تجارت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز