گروه شهری: احداث بزرگ‌ترین مجموعه تفریحی- ورزشی کوهستانی خاورمیانه به مساحت هزار هکتار در بوستان تلو واقع در شمال شرق تهران آغاز شد.

بوستان

شهردار منطقه 4 تهران با اعلام این خبر به همشهری گفت: به‌منظور استفاده بهینه شهروندان و فراهم آوردن فضاهای فراغتی لازم بیش از 12نوع ورزش در مجموعه بوستان تلو پیش‌بینی شده است که عملیات اجرایی آن آغاز شده و تا پایان شهریور‌ماه سال‌جاری تحویل شهروندان خواهد شد.

حسن کریمیان با اشاره به کمبود فضاهای فراغتی و تفریحی در منطقه 4شهرداری تهران افزود: با وجود استقرار 4هزار هکتار جنگل در منطقه 4شهرداری تهران این منطقه دارای کمبودهای فراوانی در فضاهای فراغتی، تفریحی و ورزشی بود که با توصیه شهردار محترم تهران جناب آقای قالیباف در طول سال‌های گذشته تلاشی جدی برای رفع این کمبودها صورت گرفت.وی به احداث فاز اول باغ پرندگان در طول سال گذشته و بهره‌برداری از آن اشاره کرد و افزود: در کنار احداث فاز دوم باغ پرندگان، با توصیه و تأیید شهردار محترم تصمیم به احداث بزرگ‌ترین مجموعه تفریحی کوهستانی در شمال شرق تهران و در مجموعه بوستان تلو گرفتیم.

به گفته کریمیان در این مجموعه 12رشته ورزشی از جمله والیبال ساحلی، فوتبال ساحلی، پینت بال، دوچرخه سواری کوهستان، پیاده‌روی، اسبدوانی، صخره نوردی و... پیش‌بینی شده است که هم‌اکنون عملیات اجرایی برای تجهیز و ایجاد این فضاها در دستور کار قرار گرفته است.

شهردار منطقه 4 افزود: با توصیه شهردار محترم، بوستان تلو که به دریاچه سد لتیان مشرف است و دارای مناظر بدیعی است، در روز 13فروردین‌ماه به روی شهروندان گشوده شد. به این منظور امکاناتی از قبیل آلاچیق، سرویس بهداشتی، وسایل ورزشی، مبلمان شهری و نمازخانه را در این محدوده مستقر کردیم تا مردم در روز طبیعت بتوانند از این فضا استفاده کنند که خوشبختانه شاهد استقبال بسیار خوبی از سوی مردم بودیم.

کریمیان با اشاره به آغاز احداث مجموعه تفریحی- ورزشی کوهستانی در بوستان تلو گفت: پارک جنگلی تلو با توپوگرافی بسیار زیبا و تجهیز امکانات لازم و با تلاش شبانه روزی همکاران مختلف قرار است تا پایان شهریورماه سال‌جاری احداث شود و در اختیار شهروندان قرار گیرد و بزرگ‌ترین مجموعه تفریحی کوهستانی در جوار پایتخت به شهروندان تهرانی خدمات رسانی کند.
شهردار منطقه 4همچنین اظهار داشت: در بودجه سال 92شهرداری تهران برای احداث این مجموعه پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته است. هم‌اکنون مطالعات لازم در دست انجام است تا این پروژه در فاز بعدی نیز توسعه یابد و امکانات متنوع‌تری در اختیار شهروندان قرار گیرد.

کریمیان افزود: تا پیش از آنکه مجموعه بوستان تلو- که در اختیار سازمان منابع طبیعی بود- به شهرداری واگذار شود، شهروندان حق ورود به این مجموعه را نداشتند. پس از تحویل گرفتن زمین بوستان تلو و استقرار امکانات لازم، شهروندان به همراه خانواده هایشان به راحتی وارد این مجموعه خواهند شد و با ایجاد بزرگ‌ترین مجموعه تفریحی- ورزشی کوهستانی این مجموعه هر چه بیشتر به شهروندان خدمات‌رسانی خواهد کرد.

وی در پایان اظهار داشت: این مجموعه به‌گونه‌ای طراحی شده که در محوطه بیرونی آن فضایی برای پارکینگ خودروها پیش‌بینی شده است و شهروندان برای ورود به این مجموعه پس از پارک خودروهایشان، می‌توانند به‌صورت پیاده یا با خودروهایی که به‌صورت ویژه به شهروندان خدمات‌رسانی می‌کنند، به فضاهای دلخواه دسترسی داشته باشند و هیچ شهروندی حق ورود با خودرو به این مجموعه را نخواهد داشت.

کد خبر 217002

برچسب‌ها